Запорізькі рятувальники обговорили актуальні ризики оздоровчого періоду на міжвідомчій прес-конференції

Запорізькі рятувальники обговорили актуальні ризики оздоровчого періоду на міжвідомчій прес-конференції

4 липня у Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області відбулась щомісячна міжвідомча прес-конференція з приводу літніх ризиків та небезпек оздоровчого сезону.
Протягом 6 місяців 2018 року підрозділи Головного управління по сигналу «тривога» здійснили 4257 виїздів, під час яких вдалося врятувати 2057 осіб. Протягом 6 місяців 2018 року спостерігається збільшення пожеж в екосистемах області – їх виникло 1267, на загальній площі майже 503,5 га.
На території області встановився пожежонебезпечний період. При таких умовах можливі як загоряння сміття на відкритих територіях, так і виникнення пожеж в природних екосистемах, в сільгоспугіддях. Як доповів присутнім, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОДА Олександр Ясинецький: « Упродовж квітня-червня на усій території області спостерігається дефіцит опадів, що спричинило найбільш жорстку ґрунтову посуху за останні 6 років, яка може призвести до недобору 50% валового виробництва ранніх зернових та зернобобових культур в сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах області». Питання протипожежного стану місць збирання і зберегання врожаю зернових культур знаходиться на постійному контролі у обласній державній адміністрації та ГУ ДСНС України у Запорізькій області. «Профілактична робота проводиться постійно, задля того, аби мінімізувати виникнення надзвичайних подій під час збиральної кампанії-2018», – підсумував Сергій Володимирович.
Запобігання загибелі людей на водних об’єктах – один із пріоритетних напрямків роботи фахівців Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.
Протягом травня-липня проводяться позапланові перевірки стану виконання приписів суб’єктами господарювання у власності або користуванні яких перебувають об’єкти відпочинку та оздоровлення громадян. Станом на 3 липня обстежено приблизно 450 тис. квадратних метрів акваторії на території 261 оздоровчих закладів. На теперішній час з 304 оздоровчими закладами укладено угоди на постійне та обов’язкове обслуговування об’єктів на період масового відпочинку людей, 283 матросів-рятувальників пройшли навчання та отримали посвідчення.
Вжиті заходи дозволили зменшити кількість загиблих громадян на 45%, адже з початку 2018 року вдалося врятувати життя 52 людям, з них 10-ом дітям. Протягом всього минулого року цей показник склав 368 врятованих, 119 дітей.
Суміжно із нештатними подіями під час відпочинку поблизу водойм відпочивальники можуть отримати сонячні опіки та перегрівання. За інформацією опікового відділення 5-ї міської лікарні, серед 270 випадків госпіталізації людей, цього року за допомогою медиків у лікуванні сонячних опіків поки що не зверталась жодна людина. Минулоріч, був випадок, коли дитина отримала близько 40% опіків тіла саме від сонячного випромінювання. Комплекс заходів аби уберегти себе від такого виду травм включає в себе такі прості правила – засмагати лише до десятої ранку та після четвертої вдень, а дітей до трьох-чотирьох років взагалі не тримати на сонці, окрім часу, який не є загрозою для здоров’я.

ГУ ДСНС України у Запорізькій області