Приз Мартиненка – у його земляків-гуляйпільців

Приз Мартиненка – у його земляків-гуляйпільців

Завершилася перша п’ятиденка змагання жниварів за скорочення термінів та підвищення якості збирання врожаю ранніх зернових на приз імені заслуженого механізатора України Івана Мартиненка. Голова обласного комітету профспілки працівників агропромислового комплексу Людмила Отращенко повідомила «Запорізькій правді», що переможцями за період із 26 по 30 червня визнали екіпаж приватного підприємства СП «Діло «СК-Агро», що в селі Яблукове Гуляйпільського району. Збиральну ланку очолює комбайнер Сергій Онучко, помічником у нього – Анатолій Онищенко, зерно відвозить шофер Анатолій Семенюта. За п’ять днів вони намолотили й відправили на тік 1130 тонн зерна з площі 291 гектар.
Сонце втопило промені в золоті пшеничного лану. Ваговиті колосся нагинають аж додолу жовті, блискучі стебла. Для збирання дорога кожна хвилина, адже за кілька днів зерно вже почне висипатися з колосків. Тож і поспішають збиральні ланки СП «Діло «СК-Агро» якомога швидше зібрати врожай. Бо він, як відомо, повинен бути в коморі, а не на полі.
Ось зупиняється край поля новенький «Джон Дір». По східцях із кабіни спускаються комбайнери Сергій Онучко й Анатолій Онищенко. А до них підходять заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Бабанін, голова обкому профспілки АПК Людмила Отращенко, голова Гуляйпільської райдержадміністрації Олександр Іщенко, голова райради Олександр Попович, голова райкому профспілки працівників АПК Анатолій Тимошенко, керівники господарства. Вони приїхали на поле, аби поздоровити екіпаж із перемогою.
– Ви, земляки славного Івана Мартиненка, задали тон у змаганні за скорочення термінів збирання зернових, – зазначив, звертаючись до хліборобів і вручаючи їм перехідний приз, Олександр Бабанін. – На вас рівнятимуться всі інші екіпажі області. Бажаю вам сімейного щастя, міцного здоров’я й подальших успіхів на благо нашої області й рідної України.
Тепло привітали комбайновий екіпаж Людмила Отращенко, а також керівники району та сільськогосподарського підприємства. Людмила Геннадіївна вручила механізаторам Почесну грамоту колегії Департаменту агропромрозвитку ЗОДА й президії обкому профспілки працівників АПК. Олександр Іщенко вручив переможцям перехідний районний приз «Золотий колос».
Як оцінює роботу збиральної ланки керівник приватного підприємства СП «Діло «СК-Агро» Сергій Курман?
– Оці троє людей (механізатори й шофер) не потребують жодної підказки чи настанов. Вони, по-перше, досвідчені спеціалісти, відчувають техніку навіть на слух. Якщо треба щось полагодити в комбайні чи в автомашині – зроблять так, що про це не знатиме ні інженер, ні керівництво господарства. По-друге, ці люди люблять землю, працюють на ній як господарі, а не як наймані робітники. Тому я міг би навіть не з’являтися в бригаді чи на полі тижнями й знав би, що хлопці зроблять усе, що потрібно. Отож і не дивно, що на збиранні врожаю вони перші в області.
Сергій Онучко й Анатолій Онищенко прийшли в бригаду одразу ж після школи. Навчалися в передових механізаторів, перейняли весь їхній досвід, освоїли новий комбайн. Тепер, якщо потрібно, показують молодим механізаторам, як треба виконати той чи інший агрозахід, як відрегулювати механізм тощо. Звичайно, з такими людьми й економіка підприємства буде стабільною й високорентабельною.
Брат керівника, директор СП «Діло «СК-Агро» Іван Курман занепокоєний меншою врожайністю зернових у поточному році:
– Торік одне поле дало майже по 90 центнерів з гектара зерна озимої пшениці, – каже він. – А цього року дощів тут майже не було, тому й маємо на кожному полі по 45-50 центнерів на круг. Але головна наша цінність – люди. Ми все робимо й робитимемо, щоб вони вчасно отримували зарплату, а орендодавці – плату за паї. Чим тільки можемо, допомагаємо об’єднаній територіальній громаді. Бо нам хочеться, щоб наші села квітнули, розвивалися. Адже тільки село здатне зберегти Україну.

Пилип ЮРИК (текст і фото)