„Солодкі” вітрила Геннадія Єлефвтеріаді

„Солодкі” вітрила Геннадія Єлефвтеріаді

У центрі національних культур Запорізької обласної універсальної бібліотеки 5 липня відкрилася цікава та пізнавальна виставка Геннадія Єлефвтеріаді „Кораблі світу: від великих відкриттів до сучасності”.
Представник Грецької ради Запорізької області „Еллада” Геннадій Єлефвтеріаді захоплюється виготовленням унікальних сувенірів – моделей всесвітньо відомих кораблів, зокрема й у пляшках, та мініатюрних макетів історичних будівель. У 2016 році усі охочі могли ознайомитися із його виробами під час святкування Дня Незалежності на площі Фестивальній – у містечку національно-культурних товариств Запорізької області.
Геннадій Єлефвтеріаді захопився мініатюрами сім років тому, кораблі робить із знанням справи, бо у молоді роки закінчив морехідне училище, із захопленням вивчає історію, зокрема Греції. Захистив дисертацію у Київському технологічному інституті легкої і харчової промисловості, багато років працював начальником технічного відділу Запорізької кондитерської фабрики. Усі свої знання використовує для захоплення, наприклад, розробив власну технологію „солодких” вітрил – аби вони мали вигляд наповнених вітром, витримує тканину у солодкому розчині та покриває лаком. Щоб виготовити одну модель, майстер витрачає від кількох тижнів до кількох місяців, а коли розпочинав роботу над моделлю „Титаніка”, готувався й морально – зокрема, ходив до церкви помолитися за душі загиблих. Свої моделі автор не продає, але, якщо просять, виготовляє для подарунків. Так, „Чорних перлин” з відомого кінофільму Геннадій Єлефвтеріаді зробив вже чотири штуки.
Автора виставки привітала голова Грецької ради Запорізької області „Еллада” Наталія Зурначіді та представники національно-культурних товариств. Президент Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані відзначив, що кожен народ має чимало талановитих людей і ми пишаємося кожним із них.
Геннадій Єлефвтеріаді готовий проводити майстер-класи для всіх шанувальників моделювання – від дітей до пенсіонерів. Виставка діятиме у ЗОУНБ місяць.