У Кушугумі, Балабине і Малокатеринівці хотіли читати «Запорізьку правду» – депутат облради Дмитро Майстро допоміг з передплатою

У Кушугумі, Балабине і Малокатеринівці хотіли читати «Запорізьку правду» - депутат облради Дмитро Майстро допоміг з передплатою

Досьє «ЗП»:
Майстро Дмитро Миколайович – депутат Запорізької обласної ради , голова постійної депутатської комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою ЗОР, адвокат, Голова Запорізького відділення Асоціації адвокатів України, заступник директора Юридичної компанії “Майстро і Беженар”. Має дві вищих освіти: закінчив Запорізький державний університет за спеціальністю «Історія України» та Харківський національний університет за спеціальністю «Правознавство».

Депутат облради Дмитро Майстро передплатив нашу газету для бібліотек свого округу і закликає колег наслідувати його приклад.
– Забезпечити жителям глибинки доступ до обласного медіаресурсу означає залучити їх до участі у прийнятті управлінських рішень. Адже ця газета сьогодні набула формату інформаційної платформи для обміну думками у пошуку шляхів вирішення проблем територій, – коментує свій вчинок депутат. – До мне звертались і пересічні громадяни, і працівники бібліотек – просили допомогти з передплатою цього обласного видання. Здебільшого особливо люди старшого віку там читають новини, як і раніше, переважно на паперових носіях. Для оновлення фондів місцевих бібліотек, в тому числі, і на періодику, вже виділив із свого депутатського фонду 30 тис грн. Прагну, щоб місцеві бібліотеки стали осередками активного культурного життя територій, щоб людям було цікаво їх відвідувати. Об’єднавшись із своїми колегами із депутатського корпусу, працюємо над оснащенням місцевих бібліотек оргтехнікою і кондиціонерами, комп’ютерною технікою, опікуємся підключенням їх до Інтернету.
– Дмитре Миколайовичу, які пріоритети визначили для себе у своїй депутатській діяльності? Що вже вдалося зробити для людей?
– Я йшов на вибори з усвідомленням того, що облрада не повинна займатися політикою. Завдання для депутата регіонального рівня – це вирішення конкретних соціально-економічних проблем територій. Мушу докласти всіх зусиль, щоб зробити життя людей на території більш комфортним. А це стосується водозабезпечення, вивозу сміття і побутових відходів, організації дозвілля молоді, транспортного сполучення, якісних доріг, вуличного освітлення, тощо. На жаль, мушу констатувати, що нині в облраді все ж має місце політизація вирішення нагальних питань, наприклад, мова про «договорняки» щодо кадрових призначень керівників комунальних підприємств. Втім, проблема політизації місцевих рад – це не локальна проблема окремо взятої Запорізької області, вона характерна для України в цілому. Я від того політиканства дистанціювався, бо не для того мне люди обирали. Зосередив свої зусилля у вирішенні проблем підпорядкованої мені території на налагоджуванні ефективної взаємодії між всіма гілками влади від облради і облдержадміністрації до сільради. Завдяки цьому вдалося вирішити питання водозабезпечення селищ Запорізького району, прилеглих до обласного центру, з використанням ресурсу міста Запоріжжя. Для Кушугума вдалося вирішити болюче питання вивезення сміття. До недавнього часу цим опікувалися приватні структури, але високі ціни на їх послуги не задовольняли місцевих жителів. За підтримки облради і співфінансування проекту із бюджету селищної ради вдалося придбати необхідну техніку – новий сміттєвоз, баки для сміття, створили власне комунальне підприємство. І вже найближчим часом питання буде закрито. Поблизу новенької лікарні у Кушугумі, де раніше було просто поле, вже розбили прекрасний парк. Знову ж таки, об’єднали зусилля депутатів облради і селищної ради – виділили кошти на озеленення території, на встановлення дитячого і спортивного майданчиків, освітлення. Невдовзі вирішимо питання про облаштування доріжок. Певен, це буде найкращий парк Запорізького району – центр культурного дозвілля для місцевих жителів і гостей селища.
– Які питання ще залишаються на черзі денній?
– Наразі працюю над вирішенням питання подолання підтоплення житлових будинків у Балабине. У Кушугумі прагну завершити процес розширення місцевого дитячого садочка. Сьогодні він розміщений у колишньому опорному пункті міліції, і цієї площі для селища з 8,5 тис населення явно замало. Ще одне завдання маю – допомогти збудувати у Кушугумі селищний клуб. Такий осередок культурного дозвілля тут вкрай потрібен особливо для місцевої молоді.

– Дмитре Миколайовичу, як дізнаєтеся про потреби людей? Де з Вами можуть зустрітися ваші виборці?
– Я добре обізнаний з проблемами людей, бо живу тут. І окрім того, що двічі на місяць регулярно веду свій депутатський прийом ,ще й організував безкоштовні юридичні консультації для місцевих жителів, тут кожний знає мою приватну адресу і за потреби просто приходить до мене додому із своїм питанням. Окрім того, прагнучи власним прикладом заохочувати людей до здорового способу життя, до активної громадянської позиції, коли маю вільний час, ходжу на тренування до місцевого спортзалу у Балабине. До речі, його ми теж облаштували за кошти депутатського фонду кількох представників обласної ради.