Нову Конституцію має ухвалити народ

Нову Конституцію має ухвалити народ

Юлія Тимошенко вбачає завданням Нової Конституції, тобто нового суспільного договору між народом і владою, – виробити шлях у краще майбутнє України. Про це вона розповіла під час програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.
Лідер партії «Батьківщина» нагадала, що сьогоднішня Конституція 1996 року відіграла позитивну роль – закріпила суверенітет держави. Проте кожен Президент України підлаштовував її під себе, а тому ми отримали домовленості політиків і кланів між собою.
Саме тому, переконана Юлія Тимошенко, зараз настав час, коли в українського народу є право та можливість перезавантажити владу, адже люди втратили віру в те, що в державі щось зміниться. Сьогодні треба зібрати весь інтелект нації і виробити чіткий покроковий план дій, як виводити країну з важкого стану.
«Нам треба думати, як змінити умови нашого життя. Саме тому ми говоримо про нову Конституцію як новий суспільний договір», – сказала політик. Лідер партії наголосила також на тому, що в Україні треба ухвалити таку Конституцію, у якій президент не матиме абсолютної влади.
Голова «Батьківщини» заявила, що новий суспільний договір має бути створено разом із громадянським суспільством і ухвалено на всенародному референдумі, який оголосить своїм указом новий Президент України. Юлія Тимошенко в прямому ефірі запросила всіх політичних лідерів і представників громадянського суспільства до спільної роботи над проектом нової Конституції.