Депутати облради готові підтримати пропозицію про виділення додаткових коштів на природоохоронні заходи в гідрологічному заказнику «Молочний лиман»

Депутати облради готові підтримати пропозицію про виділення додаткових коштів на природоохоронні заходи в гідрологічному заказнику «Молочний лиман»

Ситуацію в гідрологічному заказнику державного значення «Молочний лиман» депутати тримають на постійному контролі. В черговий раз «болючу тему» й шляхи вирішення нагальної проблеми розглянули під час спільного засідання депутатської комісії з питань земельних відносин, охорони надр, екології та раціонального природокористування та з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва.

До депутатів звернувся директор Приазовського національного природного парку Дмитро Воловик з проханням посприяти у виділенні додаткових коштів на встановлення тимчасової гідротехнічної споруди (геотуби) в гирлі каналу на узбережжі Азовського моря зі сторони Степанівської коси. З його слів, установлення такої споруди дозволить зменшити вплив східних вітрів на гирло каналу, як до проведення робіт з розчистки лиману, так і після них.

Встановлення геотуби необхідно здійснювати поступово, заповнюючи окремі блоки піском. Довжина споруди має становити близько 50-ти метрів. На першому етапі запровадження цього природоохоронного заходу необхідно 400 тис грн. На другому – 600 тис грн. для спеціального бетонного бронювання. У 2014-му році аналогічну геотубу уже було встановлено на східній стороні каналу. Тоді це дозволило проіснувати постійному водному сполученню Молочного лиману з Азовським морем понад рік, практично повністю відновити гідрологічний та гідрохімічний режими унікальної екосистеми Молочного лиману. Ефективність такого природоохоронного заходу також підтверджена експертним висновком фахівців Інституту рибного господарства та екології моря. Підтримала проект й науково-технічна рада національного природного парку, – повідомив Володимир Воловик, додавши, що встановлення геотуби має відбуватися паралельно з проведенням робіт з розчистки лиману.

Спираючись на позитивний досвід попередніх років, депутати вирішили підтримати дану пропозицію. Комісія рекомендувала директору Приазовського національного парку підготувати бюджетний запит на департамент екології обласної державної адміністрації якомога швидше, аби вчасно підготувати відповідний проект рішення для розгляду на сесії Запорізької обласної ради.

У свою чергу, директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Віталій Гордієнко поінформував депутатів, що тендер на проведення робіт з розчищення гирла знаходиться на завершальному етапі. За оптимістичними прогнозами роботи з розчистки промоїни будуть розпочаті за декілька тижнів. Депутати обласної ради мають намір і надалі контролювати ситуацію в гідрологічному заказнику державного значення, ба більше,- учасники спільного засідання двох депутатських комісій вирішили звернутися до центральних органів влади аби привернути увагу до ситуації в Молочному лимані.

-Ситуацію з лиманом треба вирішувати. Це державна власність, тож ми не можемо постійно фінансувати об’єкт коштом обласного бюджету. Підтримувати розвиток природного парку треба на умовах співучасті, – прокоментувала голова комісії з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва, депутат обласної ради Людмила Любім.

Голова постійної депутатської комісії з питань земельних відносин, охорони надр, екології та раціонального природокористування, депутат облради Олег Закарлюка також зауважив, що депутати зацікавленні у збереженні Приазовського природного парку й завжди підтримують запропоновані природоохоронні заходи, зокрема з обласного бюджету вже виділені кошти на проведення робіт з розчистки гирла Молочного лиману й Азовського моря. Тож депутат висловив сподівання, що й кошти на встановлення тимчасової гідротехнічної споруди (геотуби) також будуть виділені з обласного бюджету.

-Ми одностайно підтримуємо наміри зі збереження гідрологічного заказника. Попри те, що парк знаходиться під юрисдикцією Міністерства екології, обласна рада не стоїть осторонь. Це наша територія. Можливо, навіть, доречно було би повернути його під юрисдикцію обласної ради, – зауважив Олег Закарлюка.

По завершенні спільного засідання, депутатська комісія з питань земельних відносин, охорони надр, екології та раціонального природокористування розглянула профільні питання: лист Київського еколого-культурного центру щодо необхідності заборони полювання на територіях природно-заповідного фонду та звернення депутатів Приазовської районної ради щодо забруднення навколишнього середовища на узбережжі Степанівської Першої сільської ради Приазовського району Запорізької області.