Митники передали Запорізькому обласному краєзнавчому музею раритетний патефон

Митники передали Запорізькому обласному краєзнавчому музею раритетний патефон

Запорізька митниця ДФС передала до обласного краєзнавчого музею патефон ПТ-3, виготовлений на початку ХХ століття. Раритетний музичний програвач у минулому році громадянин Туреччини намагався незаконно вивезти за межі України. Митники попередили його спробу у міжнародному аеропорту м. Запоріжжя.
Як повідомив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, вилучений патефон обмежений до переміщення через митний кордон України відповідно до ст. 373 Митного кодексу України, Закону України від 21 вересня 1999 року № 1068 «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» та Інструкції про порядок оформлення права на вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року № 258.
Рішенням Ленінського районного суду патефон був конфіскований в дохід держави. На підставі рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей визначено його місце постійного зберігання – Запорізький обласний краєзнавчий музей.
Тож незабаром запоріжці та гості міста зможуть познайомитися ще з одним цікавим експонатом обласного краєзнавчого музею.