Українсько-американські навчання See Breeze 2018: нацгвардійські інструктори навчають військових Молдови та Грузії

Українсько-американські навчання See Breeze 2018: нацгвардійські інструктори навчають військових Молдови та Грузії

Учетверте Національна гвардія України бере участь у одних із наймасштабніших українсько-американських навчаннях «Sea Breeze» і формат тренувань з кожним роком переростає у все більш рівноправний обмін досвідом. Цього річ уперше вже українські інструктори Нацгвардії проводять тренінги для українських прикордонників і військових з Молдови і Грузії.
І поки російські ЗМІ охрещують українсько-американські навчання «спробою спровокувати напруження», військовики з 19 країн світу[1] напрацьовують злагодженість дій на морі, суші й у повітрі.
Національну гвардію України представляє взвод військової частини 3039 міста Миколаєва, 6 водолазних фахівців і 6 інструкторів.
Триває перший тиждень багатонаціональних навчань в Україні. Початкова частина міжнародних тренувань – практичні заняття. На полігоні в Широкому Лану «сухопутна» група відпрацьовує вогневу, тактичну підготовки, тактичну медицину й військово-інженерну справу. Заняття проводять інструктори Нацгвардії.
«У нашій групі 5 взводів. Окрім нашого, гвардійського, ще прикордонники, 2 взводи військових Молдови і взвод – Грузії. Ми проводимо навчання, але все проходить інтерактивно, кожен ділиться своїм досвідом. Більшість представників інших держав теж брали участь у бойових діях, миротворчих операціях. Тому такі тренування корисні для всіх», – розповідає про хід занять цього тижня інструктор з тактичної медицини НГУ Віталій Гарбузенко.
Участь у навчаннях у якості інструкторів гвардійців невипадкова. Саме Національна гвардія першою серед силових структур впровадила зміни в систему бойової підготовки й започаткувала на базі Навчального центру в Золочеві підготовку інструкторів з урахуванням досвіду отриманого в зоні АТО та найкращих практик військових формувань країн-членів НАТО.
У серпні 2016 року відбувся перший випуск інструкторів. Їх готують за такими напрямами: тактична підготовка, вогнева підготовка, військова топографія, військово-інженерна підготовка, військово-медична підготовка, тактико-спеціальна підготовка. На сьогодні Навчальний центр НГУ випустив уже 420 інструкторів, які відповідають за підготовку особового складу Нацгвардії.

Прес-служба НГУ