Урожай не досить високий, тому збирають його до зернини

Урожай не досить високий, тому збирають його до зернини

Не до кожного механізатора й не щодня приїжджають на поле керівники обласного масштабу. А до комбайнерів і водія ТОВ «Берлен» Оріхівського району прибули, аби тепло привітати з перемогою й вручити Почесну грамоту та перехідний приз імені Івана Мартиненка директор Департаменту агропромислового розвитку Андрій Поляков, голова обкому профспілки працівників АПК Людмила Отращенко. Районний приз «Золотий колос» вручив переможцям голова Оріхівськго райкому профспілки працівників АПК Володимир Грицаєнко, передавши трудівникам вітання голови райдержадміністрації Максима Проценка.
Департамент агропромрозвитку ЗОДА та президія обкому профспілки працівників АПК розглянули підсумки обласного конкурсу на кращу організацію збирання врожаю ранніх зернових культур у 2018 році серед колективів комбайнових екіпажів за скорочення термінів та підвищення якості збирання врожаю ранніх зернових культур на приз імені заслуженого механізатора України Івана Мартиненка за період з шостого по 10 липня 2018 року (третю п’ятиденку змагання). Вони визнали найкращим колектив збиральної ланки у складі комбайнера Юрія Товстоп’ятка, помічника комбайнера Сергія Русинова й водія Вадима Мачули. Комбайном “John Deere 2266” ланка намолотила за п’ять днів 1091 тонну зерна з площі 260 гектарів, виконавши середньоденну норму виробітку на 256 відсотків. Як бачимо, на цьогорічних жнивах саме хлібороби Оріхівського району перемагають уже вдруге.
– Вітаю вас від імені голови облдержадміністрації Костянтина Бриля, – сказав Андрій Поляков, вручаючи переможцям приз імені Івана Мартиненка. – Бажаю вам міцного здоров’я й нових перемог!
– Я бажаю вам щастя в особистому житті, – зазначила Людмила Отращенко, вручаючи Почесну грамоту Департаменту агропромрозвитку ЗОДА й президії обкому профспілки працівників АПК. – Своєю працею ви зміцнюєте економіку як господарства, так і області, й рідної України. Бо саме ви й ваші колеги забезпечують продовольчу безпеку держави, зміцнюють її Збройні сили, котрі оберігають нас від ворога.
ТОВ «Берлен» має в обробітку 1560 гектарів землі. Цього року тут треба було зібрати 742 гектари ранніх зернових і 160 гектарів гороху. На ранок, коли вручалися призи, залишалося зібрати 40 гектарів. Урожай із інших полів уже був на току та в коморах. Останнє поле давало понад 40 центнерів на круг.
Керуючий дільниці Леонід Костюк не задоволений урожайністю:
– Цього року вона дуже мала, особливо, якщо порівняти з минулим роком. Не було жодного нормального дощу з початку весни. Зате вистачало засухи й суховіїв. Тому й горох вродив усього 13 центнерів з гектара. Але – що Бог дав… Після жнив робитимемо все, щоб закласти гарний фундамент майбутнього врожаю. Бо погода погодою, а нам треба також докласти сюди всіх зусиль, усе вміння й старання.
Комбайнери ж, за його словами, досить досвідчені. Понад 15 років механізаторського стажу в Юрія Товстоп’ятка, більше десяти – в Сергія Русинова. Ці люди неодноразово ставали переможцями як у районному, так і в обласному змаганні. Отже, їхня перемога – не випадкова. Комбайн працює майже без зупинок. До речі, збиральний екіпаж у ТОВ «Берлен» тільки один. Тому всі жнива трималися лише на цих хліборобах. Вчасно відвозив зерно на тік водій Вадим Мачула. Тому жодного простою на збиранні ранніх зернових і зернобобових не було.
Щодо низької врожайності, то варто згадати 70-80-ті роки минулого століття. Тоді 40 центнерів з гектара ранніх зернових вважалися високим показником. Але, як зазначав Геракліт, усе тече, все змінюється. Нові сорти, сучасні технології залишили колишні показники врожайності на задвірках.
Трудівники ТОВ «Берлен» попереду не єдині в змаганні. Буквально в спину їм дихають збиральні ланки, очолювані Олександром Лопушанським із СВК «Прилиманський» Приазовського району, Миколою Рульовим із ФГ «Лан» Вільнянського району, Сергієм Чугуєнком із ПП АФ «Росія» Запорізького району та інші. Отже, на черзі – остання, четверта п’ятиденка змагання.

Пилип ЮРИК (текст і фото)