За ухилення від сплати податків на Запоріжжі розпочато понад 60 кримінальних проваджень

За ухилення від сплати податків на Запоріжжі розпочато понад 60 кримінальних проваджень

Співробітники податкової міліції у поточному році викрили низку економічних злочинів, за якими розпочато 61 кримінальне провадження. Більша половина з них належить до категорії тяжких, у тому числі 24 – за фактами ухилення від сплати податків і зборів в особливо великих розмірах.
На даний час до суду направлено 15 кримінальних проваджень із обвинувальним актом.
За закінченими справами порушники відшкодували до бюджету майже 11 мільйонів завданих збитків. До судових органів передані відповідні матеріали для звільнення від кримінальної відповідальності.
Також податкові міліціонери ліквідували два “конвертаційні центри” міжрегіонального характеру, у яких загальний обсяг проконвертованих злочинними групами коштів склала близько 310 мільйонів гривень, а сума збитків перевищила 51 мільйон. У ході відпрацювання контрагентів та фіктивних суб’єктів господарювання стягнуто понад 12,6 мільйона.
Крім того, викрито два факти легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. На даний час закінчено одне досудове розслідування, матеріали у відношенні фігуранта з обвинувальним актом направлені до суду, на майно підозрюваного накладено арешт на загальну суму 3,8 мільйона.
За фактами незаконного відшкодування податку на додану вартість співробітники оперативних підрозділів виявили два злочини за ст. 191 КК України. Сума ПДВ, яка перебуває під кримінальним провадженням, становить 1,2 мільйона.

Головне управління ДФС у Запорізькій області