Із зверненням до народних депутатів України виступили редактори реформованих міськрайонних газет області. Мова йде про підвищення тарифів на передплату періодичних видань, яке практично вбиває друковану пресу. До цих пір будь-які перемовини з «Укрпоштою», намагання знайти компроміс на найвищому рівні, за активної участі НСЖУ питання не вирішили.
Керівники роздержавлених ЗМІ звертаються за допомогою в останню інстанцію – до народних обранців.
Народним депутатам України
(виборчий округ № 78)
Пономарьову О.С.,
(виборчий округ №79)
Бандурову В.В.,
(виборчий округ № 80)
Балицькому Є. В.,
(виборчий округ № 81)
Валентирову С.В.,
(виборчий округ №82)
Кривохатьку В.В.,
Голові комітету ВР з питань
свободи слова
та інформаційної політики
Сюмар В. П.,
Голові Державного комітету телебачення
і радіомовлення України
Наливайку О.І.
Шановні панове!
Ситуація, яка складається у поштовій галузі країни, потребує негайного втручання державницьких органів на найвищому рівні. Відсутність цілеспрямованої державної інформаційної стратегії країни в умовах гібридної війни, коли інформаційний вплив агенцій сусідньої держави на величезні верстви суспільства відбувається на підсвідомому рівні, негативно впливає на формування образу ворога, ставлення до подій на сході України і до питань державотворення на нинішньому відрізку історичного розвитку суспільства. Статистично підтверджений факт, що високий рівень передплати регіональних вітчизняних друкованих періодичних видань (районних газет), особливо на прикордонних територіях і в безпосередній близькості до воєнних дій у Донецькій та Луганській областях, на практиці працює на утвердження державної політики на периферії країни та на стале поширення української мови серед російськомовних носіїв в українському середовищі. Наявність передплатних вітчизняних видань у кожному третьому-четвертому, а подекуди й у половині сільських домоволодінь громадян України, є незаперечним фактом не стільки рейтингу, скільки рівня довіри до регіонального друкованого українського слова на цьому етапі розвитку країни.
І в цих умовах цілеспрямована, антидержавницька політика менеджерів «Укрпошти», яка направлена на закриття стаціонарних сільських поштових відділень і переведення поштового обслуговування на мобільні (пересувні), мало того що знижує якість і спектр першочергових, закріплених на законодавчому рівні поштових послуг в Україні, так ще й негативно впливає на якість оформлення передплати і ДОСТАВКИ вітчизняної періодики до сільського населення країни, яка п’ятий рік перебуває у стані відкритого військового конфлікту.
Скорочення штату сільських поштових відділень, нехтування планомірним розвитком першочергових завдань галузі і професійних функцій (доставка поштових відправлень і ВІТЧИЗНЯНИХ (!) газет якісно і вчасно) сьогодні, як ніколи раніше, негативно впливає на формування національної державницької свідомості громадян України. Катастрофічні перекоси в оцінюванні вартості праці простих листонош і керівної ланки «Укрпошти» уже призвели до відсутності бажаючих працювати у сільських віддалених підрозділах галузі. Експериментальний, пілотний проект автомобільних поштових відділень у Чернігівській області через низьку якість обслуговування викликає обурення і спротив сільського населення.
Ми, представники регіональних друкованих ЗМІ, які самі в цей період проходимо реформування, розуміючи занепокоєність наших партнерів із «Укрпошти» фінансовою стороною питання і заявленою збитковістю утримання віддалених невеликих сільських поштових відділень, звертаємося до Вас із пропозицією виділення з державного бюджету коштів цільової дотації «Укрпошті» на організацію розповсюдження, передплати і доставки вітчизняної преси у сільській місцевості країни. Допомогу у проведенні безпосереднього моніторингу і контролю на місцях за виконанням такого державного замовлення можемо взяти на себе.
Просимо під час формування бюджету на наступний 2019 рік запланувати і виділити кошти на підтримку державного оператора поштового зв’язку України. В умовах гібридної війни це лише зміцнить і підтримає патріотичну свідомість громадського суспільства нашої країни.
Шановні панове, просимо розглянути це звернення на комітетах Верховної Ради і надати доручення Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, Комітету ВР з питань бюджету та Державному комітету телебачення і радіомовлення України розглянути це звернення та терміново розробити механізм надання цільової субвенції, а бюджетному комітету Верховної Ради врахувати під час розгляду проекту закону «Про бюджет на 2019 рік».
З повагою, керівники регіональних газет Запорізької області, а саме:
Діляра Кудусова, головний редактор Мелітопольської міськрайонної газети “Новий день”, Заслужений журналіст України, голова Мелітопольської міжрайонної первинної організації НСЖУ;
Тетяна Белименко, директор ПП “Медіа-центр “Слово трудівник”, смт Якимівка, Заслужений журналіст України;
Леонід Тимофеєв, директор ТОВ “Приазовская Новь”, смт Приазовське;
Олексій Федоров, головний редактор районної газети “Колос”, смт Веселе;
Людмила Арман, директор-головний редактор ТОВ “Медіа-центр “Таврія” м. Токмак;
Віктор Михайличенко, головний редактор газети «Південна зоря», Заслужений журналіст України, м. Бердянськ;
Ірина Лісова, редактор газети “Пологівські вісті” м. Пологи;
Тетяна Велика, редактор газети “Голос Гуляйпілля” м. Гуляйполе;
Людмила Подрєз, головний редактор газети «Роз-інформ», смт. Розівка;
Ольга Якименко, директор-головний редактор ТОВ «Редакція газети «Червоний промінь», Заслужений журналіст України, Запорізький район;
Костянтин Причиненко, редактор газети «Рідний край», Більмакський район;
Андрій Старінок, в.о. головного редактора газети «Приморський степ», м. Приморськ;
Тетяна Овчиннікова-Руденко, головний редактор ТОВ «Редакція газети «Нова Таврія», Василівський район;
Віталій Голод, головний редактор газети “Наше місто Токмак”, м. Токмак;
Юрій Дьомін, директор ПП «Редакція газети «Михайлівські новини»;
Тетяна Паламар, директор-головний редактор ТОВ «Редакція газети «Новини дня», Кам’янсько-Дніпровський район.