Обласна рада сьомого скликання ризикує увічнити себе трунарем українського слова на Запоріжжі

Обласна рада сьомого скликання ризикує увічнити себе трунарем українського слова на Запоріжжі

Двадцять четверта сесія Запорізької обласної ради сьомого скликання відбудеться у четвер, 4 жовтня, за розпорядженням голови Григорія Самардака.

До порядку денного сесії, зокрема, внесені питання про вихід Запорізької обласної ради зі складу учасників ТОВ “Дитячий оздоровчий табір “Морський ” та ТОВ “База відпочинку “Дружба “. Раніше світлини цих занедбаних закладів, співвласниками яких є облрада, оприлюднив один із депутатів.

Окрім, цих питань депутати збираються заслухати звіти про виконання низки обласних програм, внести зміни до інших, а також до Порядку проведення конкурсів для визначення очільників закладів вищої освіти та закладів культури.

Разом з тим, жодним чином не передбачається вирішити на цій сесії питання про роздержавлення газети «Запорізька правда». Зокрема, на попередній узгоджувальній раді, яка відбулася 25 вересня, про це мовчок.

Від інсайдерського джерела в облраді стало відомо, що проблемою збереження для запоріжців нашої газети – єдиного українськомовного видання регіонального рівня обласна влада не переймається. Нагадаю, що вже на двох попередніх сесіях це питання взагалі «прокатили».

А між тим, небезпека ліквідації друкованого видання, пов’язана з припиненням видавничої ліцензія з 1 січня 2019 року, ніяким чином не відіб’ється на діяльності КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР, яке без відповідної реорганізації продовжить своє існування як комунальне підприємство обласної ради. І позбавлене можливості виконувати єдиний вид виробничої діяльності (згідно Статуту підприємства – видання газети), розпочне накопичувати борги із заробітної плати, податкових платежів, комунальних витрат, тощо. А ці борги відповідно негативним чином відіб’ються на обласному бюджеті. Тож не реформувати нашу газету є ще й економічно не вигідно.

Та найвразливіше для запоріжців сьогодні, в умовах ведення гібридної, в тому числі, інформаційної війни, – це ліквідація нашого друкованого видання. Адже жителі нашої області, тотально зросійщеної за минулий історичний період, прагнуть вивчати рідну мову, використовувати її у спілкуванні, а це не можливо без відповідних інструментів на кшталт ЗМІ. Також люди прагнуть й надалі читати саме «Запорізьку правду», яка за 100-річну історію свого існування стала справжнім брендом Запорізької області і зарекомендувала себе як надійна ланка зв’язку влади та громади, що надає їм можливість долучатися до прийняття управлінських рішень. Про підтримку нашої газети запоріжцями свідчить їх участь у всіх наших акціях.

Втім, байдужість депутатів Запорізької обласної ради до долі нашої газети, яка може призвести до її ліквідації, створить і самим народним обранцям негативний імідж – адже вони увічнять себе в історії нашої області як трунарі українського слова у нашому регіоні, наближеного до зони бойових дій у війні за незалежність України.

Тож сподіваюсь, що здоровий глузд переможе. І депутати облради, щоб уникнути соціального напруження у нашому регіоні, все ж виконають Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ». А саме, ухвалять відповідне рішення про роздержавлення нашої газети.

Наталя Зворигіна