Асоціація «Космос» – нове слово в космічній політиці України

Асоціація «Космос» - нове слово в космічній політиці України

У Києві, в Національній академії наук, відбулися загальні збори «Асоціації високотехнологічних підприємств і організацій України «Космос», яка була створена в квітні цього року.

У «Асоціацію» увійшли 37 учасників, шість Інститутів Національної Академії наук України, три університети Міністерства освіти і науки, Державний концерн «Укроборонпром» та інші.

Учасники зібрання обговорили Декларацію Асоціації та основні напрямки її діяльності, обрали Раду Асоціації, в яку увійшов народний депутат, представник Запорізького науково-виробничого підприємства «Хартрон-Юком» Олександр Романовський. Також, по результатам голосування, запорізький народний депутат був обраний в Комітет космічної політики та законодавства.

Комітет космічної політики та законодавства Асоціації планує розробити пропозиції для формування концептуальних засад, організувати обговорення змін до Закону України «Про космічну діяльність», а також забезпечити супровід Закону України «Про супутникової навігації» і відповідних підзаконних актів. Комітет спільних проектів в ракетно-космічній сфері має створити моніторинг ринків космічних послуг, обговорити спільну діяльність Місячної бази і космічних апаратів орбітального сервісу, розробити Програму партнерства учасників Асоціації.

У прийнятій Декларації Асоціації «Космос» проголошуються основні напрямки роботи – визначення напрямів і пріоритетів розвитку космічної діяльності в Україні, розвиток партнерства, сприяння взаємодії учасників у спільних космічних проектах, розвиток національного ринку космічних послуг і інтеграція в світовий ринок.