Покликання душі

Покликання душі

Педагогом стають за покликанням душі. Так сталося і з Ларисою Іванівною Зайцевою, доктором педагогічних наук, професором кафедри дошкільної освіти, науковим кореспондентом лабораторії дошкільної освіти Інституту проблем виховання національної академії педагогічних наук (НАПН) України та Малої академії наук.

Дитинство маленької Лариси пройшло в мальовничому селі Бердянське, Бердянського району, Запорізької області. Батьки дівчинки самовіддано працювали на безкраїх ланах примор’я. Мама Клара Олександрівна була агрономом, тато Іван Олександрович – механізатором. Саме вони прищепили донці любов до дітей, професії, виховали силу волі та цілеспрямованість у досягненні мети.

Трудовий шлях Лариса Іванівна розпочала вихователем в дитячому садку. Очі дітей, їхня допитливість захоплювали молоду виховательку і окриляли бажаннями і мріями зробити в роботі все, щоб малюкам було зрозуміліше, цікавіше, допитливіше. Тож посаду вихователя через 12 років Лариса Іванівна змінила на посаду методиста садочка, а згодом долучилася до викладацької діяльності в Бердянському державному педагогічному університеті. Спочатку – заступник декана з виховної роботи факультету естетичного та фізичного виховання, згодом . – завідувач кафедри дошкільної освіти, викладає студентам дошкільну педагогіку, педагогічну творчість, методику формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку .

Студентські хвилювання, вподобання, інтереси Лариса Іванівна переживала і у своєму житті, адже сама навчалася у цій же alma mater. Сходинки становлення вченого починаються з навчання на факультеті дошкільної освіти Бердянського державного педагогічного інституту імені П. Д. Осипенко, згодом, у жовтні 2005 року, в Інституті проблем виховання НАПН України (м. Київ) захист кандидатської дисертації на тему а через вісім років, у квітні 2013 року, в Інституті проблем виховання НАПН України, м. Київ захист докторської дисертації. З 2015 року Лариса Іванівна професор кафедри дошкільної освіти.

Лариса Іванівна здійснює активну науково-дослідницьку діяльність. Результати досліджень Л. І. Зайцевої знайшли відображення більше ніж 100 публікаціях у наукових та методичних виданнях України та зарубіжжя. Значну увагу приділяє розробці сучасних технологій навчання дітей дошкільного віку, є автором методик навчання дітей математики та ознайомлення з навколишнім світом. Лариса Іванівна співпрацює з відділами дошкільної освіти різних регіонів України. Активно проводить методичні семінари, майстер-класи для педагогів дитячих салочків з питань розумового розвитку дітей дошкільного віку.

Напружений графік не стримує Ларису Іванівну долучатися і до громадської діяльності. Сьогодні Лариса Іванівна очолює Бердянську міську організацію Партії «Солідарність жінок України», переймається проблемами материнства, жіноцтва, дитинства.

«У своїй професійній діяльності я пройшла шлях від вихователя до професора. Кожна професійна сходинка залишила в моїй душі незабутній слід, нагородила вагомим досвідом. Із трепетом згадую свої перші кроки в роботі з дітьми, час від часу переглядаю відео занять, свят. І нині у своїй викладацькій діяльності я часто наводжу студентам приклади із власної практики. Робота методистом дала мені можливість узагальнити свої знання, набути вмінь навчати дорослих, керувати колективом. Дякую долі за те, що вона дала мені можливість іти саме таким шляхом. На мою думку, викладач вишу обов’язково має пройти практичну «школу».

У Всесвітній День вчителя та День вчителя в Україні низко вклоняюся своїм вчителям. В житті мені пощастило з учителями. Із вдячністю згадую класного керівника Любов Гаврилівну Беркалову, директора школи — Катерину Федорівну Неділько. Вони віддали мені багато тепла, турботи, заклали в мій характер цілеспрямованість, працьовитість, наполегливість. Щирі слова подяки за професійне зростання, підтримку в особистому житті висловлюю Катерині Йосипівні Щербаковій. Це Вчитель з великої літери — оптиміст, гуманіст. Формуванню мого наукового світогляду я завдячую Івану Дмитровичу Беху. Під його керівництвом я захистила докторську дисертацію, відкрила для себе педагогіку розвитку. Своїм Вчителям та всім людям, які долучаються до душі підопічних (вихованців дитячих садків, учнів шкіл, студентів ВНЗ) бажаю терпіння, сили та наснаги творити заради нашого майбутнього. Зі святом Вас, дорогі педагоги» – говорить Лариса Іванівна Зайцева.

Олена Каплуновська,

Голова Запорізької обласної організації Партії

«Солідарність жінок України»