У ЗНУ близько 300 викладачів іноземної мови обговорили питання багатомовної освіти

У ЗНУ близько 300 викладачів іноземної мови обговорили питання багатомовної освіти

Проведення дводенного міжнародного семінару «Багатомовна освіта в Україні» на факультеті іноземної філології Запорізького національного університету стало можливим завдяки підтримці Посольства США в Україні. Його почесними спікерами стали викладачі іноземної мови та носії англійської мови в Україні: Луїс Переа (факультет іноземної філології Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського) та Франциско Ресто (Слов’янск).

Під час пленарного засідання професор ЗНУ Тетяна Козлова виступила з доповіддю про реальність та міфи багатомовної освіти, доцент факультету іноземної філології ЗНУ Олександра Головко представила порівняльну лінгвістичну картину в Європі та Україні, а Луїс Переа – в США.

Координатор реалізації Концепції вивчення іноземної мови в ЗНУ, завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко доповів про алгоритм реалізації цього проекту у виші. За його словами, це неабияк покращило рівень знань із іноземної мови як викладачів, так і студентів. Крім того, яскравим прикладом вдалої взаємодії учених стали випуски багатотомних словників термінів: «Українсько-англійський і англійсько-український словник юридичних термінів» та «Українсько-російський і російсько-український словник юридичних термінів». Кожен нараховує 10 тисяч слів. Також йдеться про перекладні словники термінів із французької та німецької мов.

Упродовж двох днів учасники семінару взяли участь у воркшопах від провідних тренерів. Наприкінці кожен учасник отримав сертифікат про підвищення кваліфікації та висловив своє враження про участь у заході.

Символічно, що саме з нагоди початку роботи семінару на базі факультету іноземної мови ЗНУ відкрили мультимедійну лабораторію історії американського варіанта англійської мови («Laboratory of History of American English»), обладнану мобільними меблями для більш якісного тімбілдінгу, проектором, «розумною» дошкою тощо.

Для довідки. На факультеті іноземної філології ЗНУ упродовж двох років тривав грантовий спільний естонсько-український проект «Упровадження багатомовної освіти та методології інтегрованого навчання предмету та мові (CLIL) в Запорізькому національному університеті та Запорізькій області за участю викладачів Нарвського коледжу Тартуського університету (Естонія).

Прес-служба ЗНУ