Наші надбання  – єдність,  високий  професіоналізм і добрі справи

Наші надбання – єдність, високий професіоналізм і добрі справи

Запорізькі журналісти на фестивалі «Буковель Натхнення» здобули високе визнання колег та отримали додатковий імпульс для подальшого творчого зростання.

Лариса Юстинюк

Перший фестиваль журналістики «Буковель Натхнення» зібрав у туристичному комплексі «Буковель» на Івано-Франківщині понад 200 представників засобів масової інформації з усієї України. Запорізький край тут гідно представили журналісти Токмацької міськрайонної газети «Таврія», газет «Бердянские ведомости», «Голос Гуляйпілля», «Пологівські вісті» і «Запорізька правда».

Приємно, що на цей захід вони отримали запрошення від Національної спілки журналістів України, як переможців творчих конкурсів – професійного від НСЖУ та благодійного «Поспішай творити добро», організованого за підтримки громадського руху «Країна гідності і правди» народного депутата України Олександра Шевченка.

.

Програма медіа-форуму видалася дуже насиченою. У «Літературній вітальні» зразки власної творчості презентували художник Сергій Пущенко, який створив альбом портретів сучасних лицарів – героїв АТО, невтомний краєзнавець-дослідник Євген Букет, знані журналісти і літератори Євген Хотимчук та Михайло Калініченко.

За круглим столом з теми «Висвітлення збройного конфлікту на сході України» за участі переможців творчих конкурсів НСЖУ – Марини Тепленко, військових журналістів Галини Жолтікової, Тетяни Мороз та Івана Пальошки. дуже активними були журналісти місцевих газет, які також мають досвід висвітлення цієї тематики. Домовилися створити робочу групу для розробки рекомендацій учасників круглого столу. Це і особливості підготовки матеріалів, і посилення співпраці військових та цивільних журналістів, і пропозиції зупинити роздержавлення військових друкованих ЗМІ.

Круглий стіл про благодійність та доброчинні журналістські акції підтвердив, що журналісти не лише пишуть чи знімають сюжети про тих, хто потребує допомоги, а й самі стають волонтерами. Зокрема, високо оцінили внесок «Запорізької правди». Оскільки саме наша газета ініціювала безстрокову акцію ЗОО НСЖУ на підтримку воїнів-захисників України і регулярно бере участь у волонтерських акціях для наших бійців, які тримають для нас небо на Сході України, а також ініціювала регіональну благодійну акцію для випускників соціальних навчальних закладів і дітей із пільгових категорій «Мала, у тебе буде випускна сукня!», активно долучається до інших аналогічних акцій.

Медіа-фестиваль «Буковель Натхнення» ефективно посприяв налагодженню творчих і дружніх контактів між колегами, адже конструктивні дискусії тривали і поза майданчиками для тренінгів і обговорень.

Окрім плідної роботи, журналісти України отримали чимало позитивних вражень, емоцій, реальних натхнення і наснаги для нових творчих здобутків.

Кульмінацією форуму стали урочистості з нагородженням переможців творчих конкурсів, що відбулися за участі народного депутата України Олександра Шевченка. Перша секретарка НСЖУ Ліна Кущ, секретар спілки Сергій Шевченко, член журі конкурсу, президентка фонду «Журналістська ініціатива» Людмила Мех вручили Дипломи переможців та спеціальні відзнаки НСЖУ представникам первинної журналістської організації міськрайонної газети «Таврія», яка стала кращою первинкою в Україні (нагороду отримала заступниця головного редактора і керівника первинної організації НСЖУ Яна Олійник). Нагороду отримав також Олексій Ус – головний редактор газети «Бердянские ведомости», яка стала найкращою міською газетою в Україні. Також була оприлюднена інформація, що кращою обласною організацією НСЖУ у 2018 році була визнана наша Запорізька організація.

Родзинкою фестивалю стало нагородження переможців творчого конкурсу «Поспішай творити добро», ідея якого належить Людмилі Ольховській, керівнику «Українського журналістського фонду». Приємно, що й наша газета «Запорізька правда» за свою волонтерську роботу була відмічена спеціальною відзнакою конкурсу.