Олександр Панченко: «Запорізькі правоохоронці доклали максимум зусиль задля визволення Слов’янська»

Олександр Панченко: «Запорізькі правоохоронці доклали максимум зусиль задля визволення Слов’янська»

Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковник поліції Олександр Панченко брав безпосередню участь у визволенні Слов’янська. У 2014 року бійці запорізької роти міліції особливого призначення, під його командуванням, на 5 блокпосту під Слов’янськом вщент знищили броньовану групу терористів ватажка Ігоря Гіркина.

Полковник поліції Олександр Панченко до лав органів внутрішніх справ прийшов у 1993 році. Після служби в армії, працював в управлінні по боротьбі із організованою злочинністю та у спецбатальйоні Управління відділу швидкого реагування «Соколі». Обійняв керівну посаду – командира відділу швидкого реагування. У 2014 році перейшов до роти міліції особливого призначення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області.

З 6 червня 2014 року особовий склад спеціальної роти міліції Головного управління МВС України в Запорізької області ніс службу в зоні АТО на блок-посту №5 біля міста Слов’янськ та на горі Карачун.

Під час першого бойового чергування 8 червня 2014 року терористи, використовуючи інженерні машини, оснащені важким озброєнням, намагались знищити блок-пост та прорватись з Краматорська до Слов’янська.

В ході відбиття нападу, зав’язався запеклий бій, під час якого правоохоронці знешкодили техніку нападників. Завдяки рішучості особового складу під керуванням Олександра Панченко, терористи не пройшли далі.

В ніч прориву, з 4 на 5 липня 2014 року через блокпост №5, поблизу Слов’янська, колона терористів, під керівництвом Ігоря Гіркина, намагалася здійснити прорив до Краматорську та розпочала обстріл, в тому з числі танків, українські позиції.

У ході протистояння, працівники спецроти запорізької міліції під командуванням та за безпосередньої участі Олександра Панченко знищили техніку противника. А саме: 2 легкових автомобіля, танк Т-64, 2 одиниці БМП-2, 1 одиницю БД-2, знищили більше 20 терористів. Також провели зачистку від живої сили противника, яка переховувалась у лісосмузі.

«Тоді, я нікого не змушував їхати в зону проведення Антитерористичної операції. Я лише зібрав весь свій підрозділ та запитав: «Хто зі мною поїде у відрядження?» Виявили бажання 30, поїхали – 25. Так і служили разом. Боронили, захищали та відстоювали рідну землю. Пройшли «пекло» та повернулись живими», – розповідає заступник начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковник поліції Олександр Панченко.

Разом з дружиною, правоохоронець виховує двох дітей: доньку Євгенію та сина Артема.

Хлопець, надихнувшись прикладом батька, став поліцейським. По закінченню Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, пішов працювати до Управління кримінальної поліції ГУНП в Запорізькій області.

15 липня 2014 року Президент України підписав указ про нагородження полковника міліції Олександра Панченко державною нагородою – орденом «За мужність» третього ступеня.

А у лютому 2017 року поліцейський отримав головну народну відзнаку за заслуги в обороні незалежності країни – орден «Народний герой України». Поліцейський відзначає, що саме ця нагорода для нього найважливіша.

Відділ комунікації поліції Запорізької області