У Запоріжжі вчетверте відбудеться Книжкова толока

У Запоріжжі вчетверте відбудеться Книжкова толока

Четвертий літературно-мистецький фестиваль Запорізька книжкова толока відбудеться 26-28 жовтня. Вже традиційно у Виставковому центрі «Козак-Палац» одна з найпотужніших літературних подій України об’єднає видавців, менеджерів культури, літературних критиків, письменників, перекладачів, науковців, журналістів, громадських активістів із усієї України.

Головною метою Фестивалю є розвиток українського книговидання та книгочитання. Упродовж трьох днів тут діятиме книжковий ярмарок, відбуватимуться майстер-класи, дискусії на актуальні теми, творчі зустрічі з письменниками, виставки, покази документальних фільмів, художні та фотоекспозиції, виступи музичних колективів тощо.

Однією з ключових тем цьогорічної Книжкової толоки є тема сильних духом людей – їхньої незламності, боротьби за незалежність і людську гідність. Це важливо в кількох контекстах – 100-річчя проголошення Незалежності України, боротьби ОУН-УПА, політичних в’язнів ГУЛАГу та Кремля, анексії Криму та захоплення східних областей України, інтеграція бійців у мирне життя і “переселенців” у нові громади. Цій темі буде присвячено окремий майданчик, де відбуватимуться тематичні зустрічі, презентації книг, перфоманси, кінопокази. Частину програми готує музей «Територія терору» зі Львова.

Ще однією особливістю Фестивалю стане Форум менеджерів культури, який відбуватиметься впродовж 26-27 жовтня і збере для професійної дискусії професіоналів з усієї України і активістів Маріуполя, Слов’янська, Сєвєродонецька, які цього року долучилися до організації Книжкових толок у своїх містах.

Як і на минулих Книжкових толоках, окремі локації будуть присвячені історичній тематиці і дитячому простору «Книголісся».

Свою участь у Толоці вже підтвердили більше 30 видавництв, серед яких – давні друзі фестивалю: «Видавництво Старого Лева», «Смолоскип», «Vivat», «Теза», «Час майстрів», «Ранок», «Наш формат», Український пріоритет, «Герда», Навчальна книга «Богдан» та інші. Вперше на фестивалі побуває добре відоме дитяче видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Також на Толоку приїдуть такі відомі митці, науковці, інші відомі інтелектуали як Вахтанг Кебуладзе, Тамара Гундарова, Юрій Макаров, Ірен Роздобудько, Галина Вдовиченко, Максим Стріха, Ярослава Стріха, Любов Ведута, Роман Коляда, Владислав Івченко, Дмитро Лазуткін, Артем Чапай, Андрій Кокотюха, Тарас Лютий, Анастасія Нікуліна, Вікторія Амеліна, Любомир Серняк, Павло Вольвач, Сашко Лірник, Майк Кауфман-Портніков, Лана Ра і Євген Конощук, Олексій Чупа, Оксана Стоміна та багато інших. Чимала кількість заходів відбуватиметься за участю митців із Запорізького краю, серед яких – Олександр Виженко, Євген Лір, Олена Красносельська, Таміла Тарасенко, Володимир Грановський, Олександр Завара, Назар Розлуцький, Олесь Барліг, Валентин Терлецький, Олена Ольшанська, представники місцевого осередку спілки письменників, клубу любителів фантастики та багато інших.

На офіційній церемонії відкриття Фестивалю відбудеться нагородження переможців Конкурсу «Найкраща книга Запорізької книжкової толоки» – 2018, який відбувається в шести номінаціях: «Дитяча література», «Підліткова література», «Українська художня література», «Переклади іноземної художньої літератури», «Мистецька література», «Есеїстика, публіцистика, мемуаристика, література факту». Конкурс проводиться з метою презентації запоріжцям кращих книг українських видавництв і поповнення фондів місцевих бібліотек.

Також під час відкриття шляхом жеребкування буде визначено щасливців Книжкового конкурсу-флешмобу, який стартував 1 жовтня в мережі Фейсбук (https://www.facebook.com/events/1868820023235298/) і триватиме до 22 жовтня. Його мета – познайомити одне одного з вартими уваги книгами, придбаними на минулорічній Книжковій толоці, аби нічого цікавого не пройшло повз увагу.

Учасники й учасниці прес-конференції:

Ігор Гармаш – президент фестивалю «Запорізька книжкова толока»
Анастасія Левкова – програмна менеджерка фестивалю «Запорізька книжкова толока»
Богдана Стельмах – менеджерка з комунікацій фестивалю «Запорізька книжкова толока»

Стежте за інформацією про фестиваль на офіційній сторінці у Фейсбук –

https://www.facebook.com/pg/zp.booktoloka

_________________

Проект “Запорізька книжкова толока” виконується в рамках проекту “Зміцнення громадської довіри”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)

Організатор фестивалю – Центр мистецтв «Арт-Простір» (Запоріжжя).

Партнери Фестивалю:

Запорізька міська рада,
Український інститут книги,
Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека,
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA,
Книгарня «Є» у Запоріжжі,
Запорізький краєзнавчий музей,
Національний заповідник «Хортиця»,
Фабрика свіжої кави «Isla»

Інформаційні партнери:

«Український тиждень»,
«Афіша Запоріжжя»,
«LITCENTR»,
«Читомо»,
філія ПАТ НСТУ «Запорізька регіональна дирекція»,
«Запорізька правда»,
«061.ua».

Запорізька книжкова толока – 2018 відкрита до партнерства з іншими організаціями, установами та медіа.

Контакти оргкомітету:

https://www.facebook.com/zp.booktoloka/

(067) 618-25-20 (Ігор Гармаш)

(050) 88-71-658 (Анастасія Левкова)

(067) 756-24-20 (Богдана Стельмах)

_________________

Літературно-мистецький фестиваль “Запорізька книжкова толока” виконується в рамках проекту “Зміцнення громадської довіри”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)