Вимоги профспілок: зупинити зубожіння людей

Вимоги профспілок: зупинити зубожіння людей

Сотні представників профспілкових організацій різних підприємств Запорізької області вийшли під стіни облдержадміністрації на попереджувальну акцію протесту проти зубожіння населення під гаслом «Європейської України – європейські стандарти життя». Аналогічні акції цього дня пройшли по всій країні. У такий спосіб люди сподіваються достукатися до центральної влади, щоб зупинити різке пониження загального рівня життя.

На мітинг вийшли представники всіх галузевих профспілок Запорізького регіону. В їх числі – найпотужнішої – Профспілки металургів і гірників України.

– Наша гірничо-металургійна галузь забезпечує 230 тисяч робочих місць і дає 28% всіх валютних надходжень в нашу державу,- зазначила у своєму виступі голова профспілки ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» Людмила Логвинова. – На жаль, як бачимо, нашій державі не потрібна промисловість, сьогодні немає жодної державної програми підтримки основних галузей промисловості, навіть міністерства відповідного немає. Протягом останніх 5-ти років, тільки в нашому місті перестали працювати Сталепрокатний завод і Кремнійполімер, Завод напівпровідників і Алюмінієвий комбінат, на грані закриття Запорізький автозавод. Десятки тисяч людей втратили роботу і змушені були шукати засоби до існування за кордоном. За даними з різних джерел відтік кваліфікованих кадрів за кордон вже досяг 10 млн. Чоловік.

Профспілкова лідерка титаномагнієвців відмітила, що триває економія на людях праці. Мінімальна заробітна плата в Україні становить 128 євро, в Туреччині – 350, в Чехії – 500. Законодавчо встановлений прожитковий мінімум для працездатної особи є в 2 рази нижчим за фактичний його рівня і майже в 3 рази нижче за показник, прорахованого ФПУ.

– З огляду на нескінченне збільшення цін на продукти і товари, тарифів на газ, електроенергію, комунальні послуги в нашій країні навіть працююча людина не застрахована від бідності та злиднів, – акцентувала Людмила Логвинова.-До того ж до сих пір так і не вирішено остаточно питання щодо пільгового пенсійного забезпечення за списками №1 і 2. Наші пенсіонери, які віддали виробництву десятки років, не мають гідної пенсії та медичного обслуговування. Вимагаємо не допустити подальшого посилення бідності в Україні, прийняти Державний бюджет на 2019 рік з урахуванням запропонованих профспілками соцстандартів і гарантій, припинити необґрунтоване підвищення цін на товари і продукти, житлово-комунальні послуги. Повернутися обличчям до проблем промислових підприємств нашого міста і їх трудових колективів, зокрема, Запорізького титано-магнієвого комбінату. Тільки спільними, солідарними діями ми зможемо домогтися вирішення будь-яких проблем і питань.

Вимоги, які були прописані в ухваленій на мітингу резолюції: встановлення прожиткового мінімуму для працездатного населення на рівні – 5 167 грн;розмір мінімальної заробітної плати – від 7 700; мінімальний розмір пенсії – 2840 грн. не допустити підвищення ціни на газ для населення, а також тарифів на електроенергію; забезпечити гідні відрахування в бюджет 2019 року на соціальні сфери – медицину, освіту, соціальний захист, економіку; забезпечити контроль за ціноутворенням на ринку.

-Суть нашої акції – добитися від уряду реальних дій в сформованих важких умовах для покращення життя людей, – зазначив голова Запорізької обласної ради профспілок Віктор Сластьон. – Той хто працює має жити гідно. Уряд мусить встановити механізм регулювання, щоб з урахуванням підвищення зарплат не злітали ціни. Проблем багато, але тільки якщо ми будемо їх озвучувати і зможемо достукатися до центральної влади, зуміємо їх вирішити. Ми прийшли сюди, щоб спонукати керівництво області донести наші проблеми до центральної влади.

Втім, представники обласної влади до мітингувальників не вийшли. Мітингувльники вирішили делегувати представників президії заходу для передачі резолюції голові ЗОДА Костянтину Брилю наступного дня. Активісти не збираються зупинятися на шляху просування своїх вимог і передбачають вийти до Кабміну і Верховної ради на загальнодержавний мітинг протесту, який запланований у столиці на 17 жовтня.

Олександра Воронцова