ПРЕЗЕНТАЦІЯ У БІБЛІОТЕЦІ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ У БІБЛІОТЕЦІ

У рамках заходів з відзначення 100- річчя подій Української революції 1917-1921 років» в Оріхівській центральній бібліотеці проведено презентацію книги ««Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя».

Упорядник книги – Юрій Щур, кандидат історичних наук, директор Запорізького науково -дослідницького центру «Спадщина», автор більше ста наукових статей з історії визвольної боротьби ХХ ст. на Наддніпрянській Україні та ряду книг з цієї проблематики, серед яких «Будь перший в боротьбі і перемогах: український націоналістичний рух на Запоріжжі (1920-1950-ті роки)», Запоріжжя й запорожці у боротьбі за незалежність України : героїчне XX сторіччя та «Життя і боротьба Іларіона Курила – Кримчака».

До бібліотеки книгу передано благодійною фундацією «Вільні люди», що займається соціально-гуманітарними проектами.

Бібліотекар Світлана Босенко розповіла присутнім про те,що у збірнику спогадів учасників «Української весни» у Олександрівську від рядових стрільців до командирів представлена мемуарна спадщина Українських січових стрільців, галичан В. Щуровського, М. Заклинського, П. Франка, А. Кігічака, наддніпрянців із Кримської групи Армії УНР Б. Монкевича, В. Петріва, Н. Авраменка. Окремо виділені спогади керівника австрійської військової групи архікнязя Вільгельма фон Габсбурга( «Василя Вишиваного»), також спогади про ці події жителя Олександрівська Гаврила Гордієнка, який був свідком бою за місто Олександрівськ і розповів своє бачення визволення міста. Ця книга має велике значення для розкриття невідомих сторінок історії, зокрема звільнення запорізького краю від більшовиків у квітні 2018 Українськими січовими стрільцями відродження товариства «Просвіта», створення перших українських військових підрозділів.

Змістовним виступом доповнив розповідь бібліотекаря краєзнавець, художник,почесний громадянин Оріхівського району Анатолій Завгородній. Він назвав цікав факти про складний період національної історії ХХ століття, передумови Української революції та причини її поразки.

Відзначення 100-ї річниці Української революції 1917-1921 рр. в Україні – це вшанування пам’яті відомих і невідомих героїв, які віддали життя за нашу могутню, єдину, вільну і квітучу Україну

Тамара КУРОЧКІНА. Фото автора

м. Оріхів