Як живе Михайлівська об’єднана територіальна  громада

Як живе Михайлівська об’єднана територіальна громада

Щоб дізнатися про це, регіональне відділення Асоціації міст України влаштувало прес тур до районного центру Михайлівка за участю запорізьких журналістів. Захід було організовано у рамках міжнародного проекту «Пульс», який скерований на зміцнення місцевого самоврядування в Україні. Його учасники дізнались від голови Михайлівської територіальної громади Олександра Васильовича Ракші про досягнення, напрямки подальшого розвитку, про ефективність інфраструктури, а також отримати відповіді на свої запитання.

Олександр Васильович– небайдужа людина, до того ж має високий рівень довіри серед населення і багатий досвід роботи, саме тому його й обрали мешканці громади на пост голови. Особисту мету власної праці він формулює так – « щоб людям у нас дійсно жилося добре». Першочерговим завданням вважає навчитися самим заробляти гроші шляхом створенням нових робочих місць на території громади. Чи має Михайлівська громада свої власні позитивні відмінності від інших? Так,ці відмінності є.

Наш район сільськогосподарський, – зазначив Олександр Васильович – тож основним напрямком своєї діяльності вважаємо, в першу чергу, максимальний розвиток переробної промисловості у сільському господарстві. Також піклуємося про енергозбереження. В нашому районі успішно працює солідна фірма, яка займається виробництвом альтернативного виду палива; вона також виготовляє обладнання і котли під це. Багато наших об’єктів інфраструктури вже їх використовують. Михайлівка специфічна тим, що в ній відсутнє централізоване теплозабезпечення. Ми вже близько 10 років відмовилися від цих постачальників теплоенергії, бо через віддаленість котелень від житлових масивів, шкіл, дитячих садочків, інших громадських установ та повітряний провід теплоенергії відбувалися величезні її втрати на етапі постачання. Тому у нас всі житлові будинки,і багатоповерхові у тому числі, обладнані індивідуальним опаленням. Завдяки цьому в них завжди є тепло і гаряча вода. Те саме і в школах, і дитячих садках. Тому ми не чекаючи постанови Кабміна про початок опалювального сезону, а оперативно реагуємо на пониження температури навколишнього природного середовища, і якщо треба, то вмикаємо власне опалювальне обладнання. Це дає величезну економію фінансів. І до того ж, в нас нема поняття, що таке заборгованість по сплаті за газ.
Друга відмінність Михайлівської громади-це власне автобусне сполучення поміж селами, які входять до громади. Левову частку на придбання новеньких автобусів для цього взяла на себе агрофірма ім. Мічурина, що входить до складу громади, а керує нею депутат обласної ради Віктор Іванович Дудка. Діти цими автобусами перевозяться безкоштовно, а пільгові категорії громадян сплачують невеличку плату у 2 гривні. Маршрути прораховано таким чином, щоб співпадали з розкладом електричок.

Шість шкіл і чотири дитячі садки утримує громада. Один з них, а саме «Теремок» журналісти оглянули особисто, та були вражені його охайним виглядом та доглянутістю. Ремонт харчоблоку, сучасне обладнання, заміна підлоги, утеплення- це теж справа громади. В садку, що відвідують близько 300 діточок, працює колектив професіоналів з добрим серцем,а керує тут завідуюча – відмінник освіти України Любов Крюк.

Михайлівська центральна районна лікарня одна з перших в області створила обслуговування за принципом сімейної медицини, а саме у 2002 році. І сьогодні, коли інші тільки розпочинають цей складний шлях, михайлівці вже пожинають перші плоди загальноукраїнської медичної реформи. ЦРБ обладнана сучасними комп’ютерами, має 14 амбулаторій і обслуговує увесь Михайлівський район, теж готується перейти на утримання громади. 21 тисяча мешканців з 28 тисяч, що тут проживають, вже підписали декларації із своїми сімейними лікарями. Медичну допомогу мешканці району можуть отримати цілодобово, завдяки створенню пункту невідкладної медицини.

Справжньою перлиною Михайлівки є районний будинок культури. Внутрішній інтер’єр оздоблений креативно. Тут проводяться масові заходи, працюють два танцювальних коллектива, три співочих ансамбля, є навіть духовий оркестр. Будинок культури теж готується перейти на утримання громади.

Згідно ухваленого генерального плану подальшого розвитку території, Михайлівська ОТГ передбачає створити тут асфальтовий мінізавод, підприємство по виробництву тротуарної плитки, сонячні електростанції, завод по переробці твердого побутового сміття, транспортний термінал, та інші потрібні підприємства.