На «Переправі» відзначили 75-у річницю вигнання нацистських окупантів

На «Переправі» відзначили 75-у річницю вигнання нацистських окупантів

З нагоди Дня захисників України біля архітектурно-меморіального комплексу «Переправа» в Запоріжжі відбувся урочистий мітинг-реквієм, присвячений 75-й річниці вигнання нацистських окупантів. Ветеранів вітали заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін та перший заступник голови облради Єгор Семенков, представники влади, підприємств, установ, військових частин та громадських організацій регіону.

– Велику ціну сплатив і сплачує українській народ за свою свободу та незалежність. Але саме цей незламний дух, відвага і мужність захисників рідної землі ніколи не згаснуть в людській пам’яті. Сьогодні ми вдячні за той подвиг нашим пращурам і нашим сучасникам. Світла пам’ять загиблим та щире дякую за мирне небо, – наголосив Олександр Бабанін.

Аби нагадати учасникам урочистого мітингу про нелегкі часи та подвиг ветеранів за часів Другої світової війни, творчі колективи підготували тематичні художні композиції. Ведучий наголосив, що за часи війни понад 100 тисяч воїнів, захисників та визволителів Запорізького краю полягло на цій землі, понад 130 тисяч уродженців Запорізького краю не повернулись з тієї жахливої війни, близько 70 тисяч мирних запоріжців були закатовані в концтаборах і газових душогубках в період окупації, 160 тисяч юнаків та дівчат були насильно вивезені на каторжні роботи до Німеччини.

В пам’ять про загиблих за Запорізькій край в далекому 1943 році учасники мітингу спустили у води Дніпра вінок пам’яті. Пролунав трикратний салют та голови присутніх схилися у хвилині мовчання на вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни. Пам’ять про 185 земляків, які віддали своє життя за цілісність та суверенітет України на війні на Донбасі вшанували учасники мітингу жовто-блакитним феєрверком. Після чого, запоріжці поклали квіти до меморіального комплексу «Переправа».

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю