Широке поле – на щасливу долю

Широке поле - на щасливу долю

Другу річницю з дня заснування відсвяткувала Широківська об’єднана територіальна громада. Парк біля клубу в с. Широкому перетворився на величезний майданчик з безліччю локацій. Одночасно тут працювали торгівельні ряди з овочами, саджанцями, сувенірами, поруч вирувала людьми фуд-зона, де можна було поласувати різноманітними смаколиками з друзями або з родиною. Родзинка торгівельних рядів – майданчик де продавали справжній козячий сир місцевого виробника. Безліч майстер-класів для дітей та дорослих по виготовленню декоративних прикрас, ляльок-мотанок, малюванню. Працював майданчик, де місцеві та запорізькі письменники читали вірші та продавали власні книжки. На медичній локації селяни підписували декларації з сімейними лікарями, також тут вимірювали тиск усім бажаючим.

Духовий оркестр Широківського клубу, в якому поруч з малюками дорослі виконавці грали мелодії українських пісень, створив атмосферу справжнього народного свята. Благодіний фонд «Карітас-Запоріжжя» розгорнув власну кухню, приготувавши сотні порцій смачного плову, пригощав усіх бажаючих.

Представники районного військомату демонстрували юнакам прийоми поводження зі зброєю та амуніцією.

Привітати іменинників приїхали численні гості – представники обласної влади та депутати різних рівнів,а місцеве духовенство благословило на добре святкування.

На великій сцені посеред парку лунав святковий концерт місцевих виконавців, прекрасних українських дівчат, які змінюючи одна одну, дарували чудовий настрій усім присутнім. Найбільш активних членів громади відзначили дипломами і грамотами. Розиграш лотереї для усіх бажаючих з безліччю виграшів не залишив байдужих, бо серед призів були порося, коза, та барани.

Аби представники Широківської ОТГ з різних сіл могли швидко добратися до місця святкування , увесь день за розкладом курсували автобуси із сіл громади до с.Широке.

Вечірній виступ світлового барабан-шоу передував головній родзинці свята- концертній програмі від заслуженого артиста України та фіналіста шоу «Х-Фактор» – Олександра Павліка.

Святкування дня Широківської громади миттєво набуло рис міцної та красивої традиції. Очільник ОТГ Денис Коротенко поділився з читачами «Запорізької правди», якими досягненнями громада зустріла свій другий день народження:

-Так, в нас є чим пишатися. Без малого 2 роки існує громада. Але і за цей короткий термін вже реалізується безліч інфраструктурних проектів. Наприклад, будуються та реконструюються на території громади три водоводи, а на черзі – ще один. Реконструюються дві котельні у с. Широкому- це великий масштабний проект, вони будуть працювати на альтернативному паливі. До того ж іде реконструкція всіх видів систем опалення як внутрішніх, так і зовнішніх – у садочках, у школі, у клубі. Зокрема, система опалення у Петропільській опорній школі. Ми розробили генплан розвитку, втілюємо у життя шкільну реформу, проводимо реформу медицини. В медицині – ми лідери в області-вже заключили 8 тис. декларацій на медичне обслуговування серед 12 тис. мешканців. 19 жовтня будемо відкривати комунальну аптеку у селі Владимирівському, чого до нас ще ніхто не робив. Після цього аптечні пункти будуть відкриті при всіх амбулаторіях, які є в громаді. Закінчуємо будівництво стадіону для міні-футболу. Ми запровадили централізований вивіз сміття, чого тут також ще не було, вже охопили всі села. Проведена масова реконструкцію освітлення, поміняли кабелі, замінюємо лампи на сучасні світильники ЛЕД. Половина громади вже з новим світлом, в другій половині допоки встановили точкове освітлення .За цей рік ми налагодили міжнародні стосунки із закордонними громадами у Євросоюзі, підписано меморандум про співробітництво з німецькою громадою, вже провели з ними обмін досвідом, плануємо ще дитячі взаємні візити, є співробітництво у медицині, разом з ними пишемо стратегію розвитку бізнесу. Можу запевнити, що зараз ми закладаємо великий та міцний фундамент майбутньої розбудови, заради добробуту Широківської громади, – підтвердив денис Олександрович.

Олександр Максимов