Запорізькі активісти ведуть боротьбу проти запобігання наркоторгівлі, наркорекламі та наркозалежності

Запорізькі активісти ведуть боротьбу проти запобігання наркоторгівлі, наркорекламі та наркозалежності

ідбулось чергове засідання Координаційної ради з питань запобігання наркоторгівлі, наркореклами та наркозалежності в Запорізькій області.

В засіданні взяли участь 18 представників від громадських, релігійних та благодійних організацій, в.о.заступника начальника Управління протидії наркозлочинності в Запорізькій області Сергій Шаров, представники Департаменту охорони здоров’я ЗОДА та Управління по роботі з молоддю та сім’єю Департаменту спорту, сім’ї та молоді ЗМР.

На початку засідання були прийняті нові члени Координаційної ради: представник БО “Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю (ВОЛНА)” Эд Поплавский; представник ГО “Запорізький центр здорової молоді” Артем Степаненко та експерт-психолог Алла Макарова (Alla Makarova)

Після цього головуючий Денис Тарасов (Denis Tarasov) розповів про хід виконання раніше затвердженого плану щодо запобігання наркоторгівлі, наркорекламі та наркозалежності в Запорізькій області, а саме:
– налагоджено канал оперативної взаємодії з Управлінням протидії наркозлочинності, патрульної поліції та СБУ в Запорізькій області;
– створено анонімну Гарячу лінію щодо випадків наркоторгівлі в Запорізькій області, яка вже працює декілька місяців та має результати (098) 411-88-87, (050) 577-32-60, (063) 365-72-68;
– реалізація проекту “Зробимо місто чистим від наркореклами”, на електронну пошту boshkistop@gmail.com можно надсилати фото та адресу місць з нанесеною наркорекламою, після чого вживаються заходи задля її знищення;
– проведення профілактичних заходів у школах та навчальних закладах з залученням учнів, батьків та педагогів;
– реалізація Акції “Мистецтво проти наркотиків”, в рамках якої вже було створено перший мурал на місці масового нанесення наркореклами.

Денис Тарасов (Denis Tarasov) відзначив, що не дивлячись на раніше погоджену Інспекцією з благоустрою Запорізької міської ради та затверджену модель проекту “Зробимо місто чистим від наркореклами”, остання самоусунулась від виконання своїх обов’язків, не відповідає на звернення, а її керівництво переховується від представників Координаційної ради. У зв’язку з цим було прийнято рішення від імені Координаційної ради звернутись на ім’я міського голови Владимир Буряк. Официальная страница городского головы Запорожья з метою впливу на підконтрольну йому Інспекцію.

Від ГО “Запорізький центр здорової молоді” Артем Степаненко надійшла пропозиція 22 жовтня взяти участь у всеукраїнській акції “Намалюй життя в любові – Україна” направленої на боротьбу з наркорекламою. Пропозиція була підтримана всіма учасниками Координаційної ради (деталі Акції будуть в окремій публікації).

Окрім цього, для подальшої роботи було додатково визначено:
– підготовка звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України, щодо внесення змін у законодавство та підзаконні акти, які б дозволили правоохоронним органам бути більш дієвими у питаннях боротьби з наркозлочинністю;
– виготовлення боксів та проведення кампанії щодо збору використаних шприців, які наркозалежні залишають у дворах, парках та дитячих майданчиках.