РОБОТУ, ЗАРПЛАТУ, ГІДНЕ ЖИТТЯ!- влада має почути свій народ

РОБОТУ, ЗАРПЛАТУ, ГІДНЕ ЖИТТЯ!- влада має почути свій народ

У Міжнародний день боротьби з бідністю у столиці пройшла Всеукраїнська мирна протестна акція профспілок. Вона розпочалась пішою ходою від вул. Володимирської, 61 по вул. Б.Хмельницького, Хрещатиком, вул. Грушевського до Будинку Уряду і Верховної Ради України. У профспілковій колонні, що рухалася центральними вулицями Києва, була представлена вся Україна – йшли представники провідних галузей промисловості, науки , медицини, культури, що виступали від усіх без виключення регіонів країни. Чималу її складову забезпечували запоріжці. В їх числі переважну більшість становили представники провідних підприємств металургійно-гірничого комплексу на чолі з головою обласної ради ПМГУ Валерієм Сєдовим. За приблизними підрахунками, понад 15 тисяч трудівників рішуче вимагали від влади – РОБОТУ, ЗАРПЛАТУ, ГІДНЕ ЖИТТЯ!

– Ми не просто мітингуємо за краще життя та абстрактні вимоги, а пропонуємо чітко обраховані стратегії дій, фінансових і економічних кроків, реалізація яких дозволить досягти тих лозунгів, які ми адресуємо Верховній раді і Уряду під час наших акцій. За кожною вимогою – детальні розрахунки, які базуються на реальних можливостях української економіки та можуть бути виконані за умови конструктивного соціального діалогу, – підтвердив профспілковий лідер металургів і гірників Запорізького краю Валерій Сєдов.

Велетенська хода спілчан привернула широку увагу киян і столичних медіа. Чимало відео і фото-камер місцевих ЗМІ супроводжували колонну протягом всієї ходи. А зустрічні кияни вітали і підтримували її учасників.

На мітингу в Урядовому кварталі профспілкові лідери виступали проти зростання цін, непосильних тарифів, закликаючи Уряд і роботодавців повернути борги по зарплатах, забезпечити українців робочими місцями, гідними зарплатами, вимагали належного фінансування медицини та освіти в Держбюджеті, припинення рейдерства профспілкового майна.

Влада має почути свій народ! – таким був основний заклик від тих, хто розповів з трибуни про найболючіші проблеми у галузях, що вони представляють.

 По завершенні мітингу делегація уповноважених представників Всеукраїнського профспілкового віча провела в Кабінеті Міністрів України зустріч з Віце-прем’єр-міністром України, Головою НТСЕР Павлом Розенком.

 Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий окреслив консолідовані вимоги ФПУ, які щойно були одноголосно ухвалені учасниками Всеукраїнської акції протесту, а також передав пакет галузевих вимог, пропозицій, звернень та листів трудових колективів.

 В обговоренні профспілкових вимог взяли участь Міністр соціальної політики України   Андрій Рева, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, в.о Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, керівники різних секторів економіки.

 Під час зустрічі Голова ФПУ Григорій Осовий наполіг, на проведенні в період розгляду і доопрацювання Урядом проекту Держбюджету – 2019, зустрічі керівників Всеукраїнських профорганізацій і територіальних профоб’єднань особисто з Главою Уряду Володимиром Гройсманом для врахування профспілкових пропозицій у головному фінансовому документі країни і реагування на передані на цій зустрічі профспілкові вимоги.

 Делегація від Всеукраїнського профспілкового віче попередила урядовців: якщо буде зволікання з розглядом профспілкових вимог, якщо буде й надалі ігнорування поданих ними пропозицій, профспілки вимушені будуть вдатись до масових протестних дій по всій країні, аж до проведення всеукраїнського страйку.

Олександра Воронцова,

Запоріжжі-Київ-Запоріжжя