Сильні духом – ключова тема Запорізької книжкової толоки 2018

Сильні духом – ключова тема Запорізької книжкової толоки 2018

Сильні духом – це ті, котрі віками боролися за свободу і незалежність, котрі не втрачали і не втрачають гідності у в’язницях НКВД і Кремля, котрі сьогодні стоять на захисті кордонів України, це люди, котрі вимушені були шукати нове житло і будувати нове життя, котрі попри інвалідність живуть і творять, змінюючи світ навколо.

Незламним присвячена ключова тема цьогорічної Книжкової толоки й окремий майданчик. Зокрема, відразу після церемонії відкриття фестивалю тут розпочнеться акція на підтримку українських політв’язнів у Росії та окупованого Криму, яку організовує Український ПЕН. Окрім цього, тут відбуватимуться презентації книг – Андрія Цаплієнка «Стена», Сергія Дзюби й Артемія Кірсанова «Позивний «Бандерас», Назара Розлуцького «Нотатник мобілізованого», Романа Глєбова «Ниточки», Юрія Луканова «Пресувальна машина: як Росія знищувала свободу слова в Криму», розмова про те, як перемогти в інформаційній війні (за участі головного редактора журналу «Український тиждень» Дмитра Крапивенка), показ і обговорення фільмів – «Невидимий батальйон» (продюсерка – Марія Берлінська) за участі учасників АТО, «Сильні духом» (режисер В’ячеслав Бігун) за участі героя – українського політв’язня Кремля Юрія Яценка тощо. Також усі гості фестивалю матимуть можливість долучитися до Марафону написання листів бранцям Кремля.

Історична локація на Книжковій толоці

Як і на попередніх фестивалях, на цьогорічній Запорізькій книжковій толоці діятиме історичний майданчик, куратором якого є Петро Бойко – співробітник Інституту української археографії та джерелознавства. Тут варто відвідати панельні дискусії «Доба УНР як «демо-версія» української незалежності» й «Українське козацтво в боротьбі за незалежність», презентацію В’ячеслава Зайцева і Віктора Кривоносова про гідроархеологічну експедицію до давніх кораблів, книги Олега Власова «Дніпрові пороги», книги Володимира Чопа «Рання біографія Нестора Махна», видань про Голокост та інші геноциди Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», історичний кінозал та інші не менш цікаві заходи.

«Фантастичні» події на Книжковій толоці

Фантастики багато не буває! Тож Книжкова толока запрошує на цілу низку зустрічей і дискусій, серед організаторів яких – Запорізький клуб любителів фантастики і ГО «Зоряна фортеця» із Києва. Зокрема, тут відбуватимуться дискусії про сучасне підліткове фентезі, чому люди отримують задоволення від жаху, ідеальні міста, субкультури у фантастиці, жінки-фантастки в Україні і світі, презентації творів Ярини Каторож, Любові Відути, Олега Шинкаренка, Ганни Лупинос, Олени Красносельської, Олега Сіліна й Альони Савінової та ін.     

Вперше – про комікси і горор

Цього року ми звертаємо увагу на комікси і літературу жахів – горор. У програмі –  лекція Дениса Скорбатюка про історію коміксів і спільно з Тайлером Андерсоном – про Комікси як дев’ятий вид мистецтва, лекція Ярослави Стріхи «Окреме мистецтво чи бідний родич літератури? Комікси як рід мистецтва, українські переклади комікісів», дискусія про сучасні тенденції українського горору з Олександром Заварою, Дімою Ужасним і Євгеном Ліром А також упродовж усіх трьох днів на Книжковому ярмарку можна буде придбати відомі та ще незнані, але не менш якісні комікси.

А ще на Книжковій толоці – презентація напівдокументального, напівхудожнього твору Артема Чапая «The Ukraine», книги Тамари Марценюк «Чому не варто боятися фемінізму?», розмова з Алімом Алієвим і Анастасією Левковою про кримськотатарську літературу, творчі зустрічі з Ірен Роздобудько і Юрієм Андруховичем, ТворчСхід: документальні фільми про культурні феномени Сходу України, Музично-поетичний перформенс «Хороші хлопці фінішують першими». Щодня о 18:00 – перегляди й обговорення фільмів Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а о 19-ій – музичні вечори: 26 жовтня – Концерт Майка Кауфмана-Портникова «Німе кіно з тапером», а 27 жовтня – Агро-рок’н’рол від гурту Los Colorados.

Четвертий літературно-мистецький фестиваль Запорізька книжкова толока відбудеться 26-28 жовтня у Виставковому центрі «Козак-Палац».

Вхід вільний!

За детальною інформацією стежте на офіційній сторінці Фестивалю у Facebook – https://www.facebook.com/zp.booktoloka/

_________________

Літературно-мистецький фестиваль “Запорізька книжкова толока” виконується в рамках проекту “Зміцнення громадської довіри”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)