На Запоріжжі протидія незаконному обігу наркотиків потребує комплексного підходу правоохоронців

На Запоріжжі протидія незаконному обігу наркотиків потребує комплексного підходу правоохоронців

Проблема боротьби з наркозлочинності на території регіону потребує спільних злагоджених дій усіх правоохоронних органів. Вирішення цього питання також потребує участі органів влади, місцевого самоврядування та громадськості.

На офіційному веб-сайті прокуратури Запорізької області опубліковано матеріал «Ліквідовано велику наркоплантацію та затримано зловмисників, причетних до вирощування наркотичних рослин» (https://zap.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=239005), в якому йдеться про бездіяльність працівників Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Запорізькій області.

Повідомляємо, що керівництвом поліції області та Управлінням протидії наркозлочинності вжито ряд організаційних та практичних заходів, направлених на покращення стану протидії наркозлочинності на території регіону.

Так, за 9 місяців поточного року виявлено та зареєстровано 1258 наркозлочинів (торік – 1128) на території регіону. За показниками в цьому напрямку область посідає 6 місце в Україні, а серед регіональних Управлінь протидії наркозлочинності – 3.

Основним напрямком з протидії незаконному обігу наркотиків, а саме виявленні та документуванні організованих злочинних груп, на території області впродовж 5 останніх років жодної організованої злочинної групи не задокументовано. А у поточному році саме працівниками Управління протидії наркозлочинності припинено діяльність двох організованих груп наркозлочинців. Члени даних груп займалися виготовленням, поставкою та збутом наркотичних засобів «Метадон» і «Екстракційний опій» та психотропних речовин «PVP» і «JWH» на території нашої області та інших областей держави.

Крім того, на території області викрито та задокументовано – 194 наркозлочини, пов’язані зі збутом наркотиків, з них 113 задокументовано працівниками Управління протидії наркозлочинності. До кримінальної відповідальності притягнуто 75 наркозбувачів, з яких 46 за матеріалами працівників УПН.

Поліцейськими Запорізької області викрито 19 наркопритонів, з них оперативниками 5.

Задокументовано 7 наркозлочинів, пов’язаних з легалізацією коштів отриманих від наркобізнесу, з яких усім фігурантам повідомлено про підозру.

Загалом із незаконного обігу вилучено близько – 181 кг, наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, з яких близько 2 кг 100 грам – це “важкі” наркотики (кокаїн, метадон, метамфетамін, амфетамін, та інші). Вартість вилученого «наркозілля», за цінами наркозбувачів, у поточному році складає близько 36 млн. грн.

Питання боротьби з наркозлочинністю належить не тільки до компетенції поліції. Для вирішення цього питання потрібен комплексний підхід і прокуратури і інших правоохоронних органів. Ця проблема також потребує активної участі в цій роботі органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, закладів охорони здоров’я, навчальних закладів та громадських організацій.

Поліція не заперечує, що проблеми у напрямку протидії наркозлочинності у регіоні існують. Керівництво обласної поліції та особовий склад Управління працюють над вирішенням проблемних питань та виправленням недоліків. Окрім цього зазначимо, якщо до реформування системи МВС штатна чисельність Управління налічувала більше 100 працівників, то на даний час в Управлінні протидії наркозлочинності – 20 співробітників. Проте Управління працює і робота з протидії наркозлочинності в регіоні ведеться, що підтверджують показники наведені вище.

Крім цього, є питання до співробітників прокуратури, які здійснюють процесуальне керівництво, під час викриття, документування, розкриття та розслідування злочинів у сфері протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. У таких містах як Запоріжжя та Енергодар є суттєві проблеми взаємодії у цьому напрямку роботи.

Поліцією Запорізької області і надалі вживатимуться ряд необхідних заходів, спрямованих на підвищення ефективності боротьби з незаконним обігом наркотиків на території області.

Відділ комунікації поліції Запорізької області