Фонд, що гарантує захист інтересів вкладників

Фонд, що гарантує захист інтересів вкладників

В час недосконалих законів та фінансової нестабільності, який нині переживає Україна, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за 20 років роботи зміг стати однією з надійних структур, яка реально захищає інтереси українців в сфері фінансових послуг.

І в тому змогли наочно переконатися запорізькі журналісти, які взяли участь у прес-конференції з нагоди 20-річчя створення Фонду, що відбулася 23 жовтня у Києві. Для запорізьких медійників це було тим більш цікаво, що саме в нашому місті є чимало прикладів ефективної роботи цього Фонду по захисту інтересів вкладників, про які розповідали в своїх публікаціях. Тож розмова про підсумки 20-річної діяльності Фонду була конкретною та змістовною.

Представники Фонду розказали українським журналістам про історію становлення системи гарантування вкладів, основні досягнення і виклики, представили програми, що реалізуються Фондом задля підвищення фінансової обізнаності громадян, та презентували нові освітні відеоролики, у яких коротко і у доступній формі подано інформацію про умови гарантування вкладів.

За 20 років свого існування Фонд, хоч і пережив чимало випробувань, однак зміг виплатити понад 93 мільярди гривень гарантованого відшкодування вкладникам 115 банків. Свої заощадження у межах гарантованої суми повернули майже 2 мільйони осіб.

Також Фондом з нуля було створено електронну систему продажу активів неплатоспроможних банків «ProZorro.Продажі», розроблено автоматизовану систему виплат та посилено норми захисту прав вкладників.

Відповідаючи на запитання журналістів, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик. зазначив, що нині ця структура ставить перед собою нові цілі – наближення принципів вітчизняної системи гарантування до стандартів Директив ЄС. І мова не тільки і не стільки про підвищення гарантованої суми відшкодування, а, перш за все, про розширення гарантій, удосконалення банківського нагляду, запровадження Фондом механізмів раннього втручання.

Це, разом із удосконаленням роботи судової і правоохоронної системи та підвищенням рівня фінансової обізнаності громадян, дозволить зміцнити довіру українців до банківської системи та не допустити повторення масштабів уже пережитих криз в сфері фінансових послуг.

Гліб Манжура