Практичний етап тренування щодо відпрацювання дій органами управління Василівського району з організації заходів захисту населення на проміжному пункті евакуації

Практичний етап тренування щодо відпрацювання дій органами управління Василівського району з організації заходів захисту населення на проміжному пункті евакуації

При в’їзді до м. Василівка проводиться практичне розгортання та організація роботи проміжного пункту евакуації. Організовано роботу КПП, поста регулювання руху на межі 50 км зони, охорону публічного порядку, облік машин та населення, що виїжджає, ведення відео фіксації, взаємодію з районною комісією з питань евакуації. Проводиться реєстрація та облік населення, яке прибуває, з подальшим дозиметричним контролем та санітарною обробкою.
За задумом тренувань, з Енергодару доставлено двох умовно постраждалих. Каретами швидкої допомоги їх направлено до найближчої лікарні.
На тренуваннях задіяно гелікоптер для здійснення повітряної радіаційної розвідки з пошуково-рятувальними силами.
На місці працюють пости радіаційно-хімічної служби та структурний підрозділ ДП «Мобільний рятувальний центр» – Аварійно-рятувальний загін, який базується в Обухівському районі Київської області. Взагалі, структура загону складається з 4 взводів (взвод хімічного захисту та розвідки, пошуково-рятувальний взвод (кінологи) та 4 аварійно-рятувальних взводи). Як зазначив командир аварійно-рятувального загону ДП МРЦ Сергій Северенчук: «Сьогодні на проміжному пункті евакуації у Василівському районі працюють 20 співробітників взводу хімічного захисту та розвідки. Вони проводять цілий комплекс робіт – сортування, санітарна обробка, помивка та контрольний замір».
Людей забезпечено продуктами харчування та чистим одягом. Організовано охорону публічного порядку. Населення звертається до пунктів матері та дитини, надання невідкладної психологічної та медичної допомоги. Водії мають можливість заправки пальним.