Рятувальники взяли участь у тактико-спеціальних навчаннях Антитерористичного центру при управлінні СБУ в Запорізькій області

Рятувальники взяли участь у тактико-спеціальних навчаннях Антитерористичного центру при управлінні СБУ в Запорізькій області

24-25 жовтня проходили планові тактико-спеціальні навчання, організовані координаційною групою Антитерористичного Центру (КГ АТЦ) при Управлінні СБ України в Запорізькій області на об’єктах комунального підприємства: автовокзал №1 м. Мелітополь, залізничний вокзал станція «Мелітополь», об’єкти міськгазу, аеродром військової частини А3840.
У навчаннях були задіяні сили та засоби КГ АТЦ, співробітники Управління облСБУ, облуправління ДСНС, підрозділи Національної гвардії та поліції, прикордонники, представники Запорізької облдержадміністрації, міської ради, військовослужбовці військової частини А3840.
Мета навчань – перевірка стану готовності та відпрацювання спільних дій усіх суб’єктів боротьби з тероризмом на об’єктах транспортної інфраструктури, проведення антитерористичної операції з припиненням протиправних дій терористів, що захопили заручників.
Силова фаза тренувань передбачала знешкодження умовних терористів та звільнення заручників бійцями спецпідрозділу «Альфа» та батальйону особливого призначення Національної поліції.
В ході проведення навчань рятувальні підрозділи виконували заходи щодо забезпечення оперативного реагування на умовні надзвичайні ситуації, які могли виникнути в результаті проведення антитерористичної операції.
За легендою навчань, під час проведення силової фази стався умовний виток палива з паливного баку літака, його розгерметизація та розлив залишків пального на злітно-посадочній смузі. Перш за все, рятувальники провели розвідку зони надзвичайної ситуації. Вогнеборці попередили спалахування розлитого палива шляхом накладання шару повітряно-механічної піни.
Від ГУ ДСНС України у Запорізькій області залучалося 7 одиниць техніки та 39 чоловік особового складу.