Розпочались тренування органів управління та сил цивільного захисту Запорізької області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на ВП «Запорізька АЕС»

Розпочались тренування органів управління та сил цивільного захисту Запорізької області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на ВП «Запорізька АЕС»

26 червня на території міст Енергодар та Запоріжжя, а також Кам’янсько-Дніпровського, Великобілозерського, Веселівського, Василівського, Михайлівського, Запорізького районів області пролунали електросирени та гучномовці. Таким чином було оголошено про початок тренувань органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на ВП «Запорізька АЕС». Керівником тренувань виступає заступник голови Запорізької облдержадміністрації Віктор Скобліков. Участь беруть представники ДСНС України на чолі з заступником начальника управління – начальником відділу радіаційного, хімічного захисту та евакозаходів Департаменту організації заходів цивільного захисту Геннадієм Долбіковим.
Теоретична частина тренування проходить у Міській раді Енергодару. Станція є однією з найбільших у Європі. Тут функціонує 6 енергоблоків загальною потужністю 6000 МВт. За тактичним задумом, при проведенні планового технічного обслуговування систем безпеки виникла позаштатна ситуація, яка розвинулась з «Аварійної готовності» до «Комунальної аварії». Зона можливого небезпечного радіаційного забруднення в такому випадку становить 1750 квадратних кілометри. До 50-кілометрової зонивходять 69 населених пунктів, в тому числі: міста обласного значення Енергодар, Запоріжжя (частково) та 67 населених пунктів Кам’янсько-Дніпровського, Великобілозерського, Веселівського, Василівського, Михайлівського, Запорізького районів, загальна чисельність населення яких складає 278,631 тис. чол.
Першочерговими діями стало оповіщення органів управління та населення у 50 км зоні, проведено збір регіональної, районних та міських комісій з питань ТЕБ та НС, розгорнутороботу районних та міськихкомісійз питань евакуації та прийому населення, спецслужб цивільного захисту ЗОДА, в тому числі підрозділи Головного управління ДСНС у Запорізькій області.
Організовано роботу 103 збірних, 8 проміжних та 70 приймальних пунктів евакуації.Розпочато проведення йодної профілактики та видача засобів індивідуального захисту органів дихання для непрацюючого населення, водночас створюються нормальні умови життєзабезпечення в пунктах тимчасового розміщення людей, в тому числі осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. Проведення пилеподавлення та супровід транспорту з евакуйованими здійснюється екіпажами співробітників нацполіції. Водночас, проводиться посадка людей на залізничний транспорт. Працює мобільний консультаційний пункт Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності з навчання населення діям в умовах надзвичайної ситуації.