Від реєстрації до працевлаштування. Новий порядок реєстрації безробітних

Від реєстрації до працевлаштування. Новий порядок реєстрації безробітних

«Впровадження нового процесу пошуку роботи: від реєстрації до працевлаштування» – таким був основний вектор обговорення питань планування роботи Запорізької обласної служби зайнятості. 2 листопада 2018 року на нараді керівного складу у Запорізькому обласному центрі зайнятості були підведені підсумки роботи за 10 місяців поточного року та окреслені перспективні напрямки роботи.
Очільник Запорізької служби зайнятості І.Дуднік зазначила, що служба змінюється як структурно, так і в частині впровадження новітніх технологій та сервісів для надання якісних та кваліфікованих послуг.
На даний час вже завершився процес проведення реорганізації обласної служби. Так, вже успішно працюють 17 філій Запорізького ОЦЗ і 3 базових центри зайнятості.
Велика увага приділяється профорієнтаційній роботі. Службою зайнятості запроваджена онлайн-профорієнтація за допомогою спеціального сервісу, який можна запустити прямо у браузері Вашого комп’ютера – веб-базована платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа». Відтепер система профорієнтаційного діагностування стала загальнодоступною, усі бажаючі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості.
В центрах зайнятості області активно іде робота з профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття. Працює соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент, впроваджуються інноваційні підходи на засадах рекрутингу, нові онлайн сервіси, налагоджена комунікація з роботодавцями щодо підбору персоналу шляхом електронного спілкування. Вкрай важливою залишається робота в громадах та надання працівниками центрів зайнятості усіх соціальних послуг на більш якісному рівні.
І.Дуднік наголосила, що 19 вересня 2018 року Постановою Кабінету Міністрів від 19 вересня 2018 року №792 було затверджено Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. З 1 січня 2019 року вступає в силу Новий Порядок реєстрації безробітних громадян, який внесе суттєві зміни у підході роботи.
Постановою передбачається поглиблений індивідуальний супровід безробітних, з цією метою в службі зайнятості вводиться посада «Кар’єрний радник» – це нова філософія, новий клієнтоорієнтовний підхід.
З січня 2019 року саме кар’єрний радник буде узагальнювати майже всю інформацію по безробітному, як з питань підбору роботи, так і у питанні можливості формування та розвитку нових професійних навичок і компетентностей, які користуються попитом на ринку праці, проводити профорієнтацію та діагностику безробітного. Це дасть змогу більш оперативно отримувати інформацію про особу, розробляти стратегії щодо працевлаштування тощо.
Ірина Дуднік зазначила: «Служба зайнятості активно реагує на виклики ринку праці, модернізується, суттєво змінює підхід до роботи, але в одному вона не змінна – всі послуги надаються кваліфіковано, якісно та безкоштовно.»

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47