На Запоріжжі аудитори в Берестівській  сільській об’єднаній територіальній громаді встановили неефективне використання  коштів

На Запоріжжі аудитори в Берестівській сільській об’єднаній територіальній громаді встановили неефективне використання коштів

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області провели державний фінансовий аудит виконання бюджету Берестівської сільської об’єднаної територіальної громади за період з 01.01.2016 по 01.07.2018 року.

Результати аудиту засвідчили, що державні кошти і кошти громади витрачалися не завжди ефективно, що стримує соціальний розвиток території громади та надання соціальних гарантій на належному рівні.

Насамперед, йдеться про забезпеченість населення питною водою. Сільською громадою ще три роки тому розроблено відповідну проектно-кошторисну документацію з будівництва та реконструкції водопровідних мереж, але роботи так і не розпочинались.

Поряд з цим, аудитори встановили, що територіальна громада два роки тому за 1,4 млн. грн купила транспортні засоби спеціального призначення для комунального підприємства, яке до теперішнього часу існує лише на папері, а спецтехніка так і залишається на балансі сільської ради.

Окрім цього, в ході аудиту встановлено, що 335 тис. грн медичної субвенції використано не ефективно, а понад 800 тис. грн її залишку на сьогодні так і не знайшли призначення при наявній потребі у коштах.

Також аудитори обгрунтували необхідність в оптимізації штату сільської ради, внаслідок чого річна сума заощаджень може скласти майже 108 тис. гривень.

За результатами дослідження аудитори надали пропозиції органу місцевого самоврядування, які прийнято до впровадження.

Прес-служба Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області