„Пернач” відзначено обласною премією

„Пернач” відзначено обласною премією

Керівник народного ансамблю Запорізької поліції „Пернач” Олександр Мацкевич став лауреатом обласної премії за досягнення в розвитку культури Запорізького краю.
Нагородження відбулося 7 листопада під час урочистостей з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, що відбулися в Запорізькій обласній філармонії. Всього встановлено 36 обласних премій за досягнення в розвитку культури Запорізького краю.

Народний ансамбль Запорізької міліції “Пернач” – лауреат та дипломант багатьох Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, фестивалів та літературно-мистецьких свят.
Народний ансамбль Запорізької міліції “Пернач” розпочав свою діяльність у листопаді 1989 року, як самодіяльний колектив. У 1992 році за рішенням Президії Ради федерації незалежних Профспілок України ансамблю було присвоєно звання “Народний самодіяльний колектив”.
У 2007 році ансамбль став переможцем на Всесвітньому фольклорному фестивалі у Польщі “Мрангово-13”. У 2008 році ансамбль взявє участь у 7-му фестивалі польської культури у місті Луцьку. У 2009 році ансамблю присвоєно звання Заслужений колектив Українського козацтва. У 2010 році “Пернач” стає переможцем програми “Фольк-music” на Першому Національному телевізійному каналі України. У 2012 році “Пернач” як один з найкращих народних колективів України взяв участь у великому концерті до Дня Незалежності України на Майдані Незалежності у м. Києві. У жовтні 2012 року – дипломант Міжнародного фестивалю козацької пісні “Гайда” у місті Мінськ (Республіка Білорусь). У 2013 році ансамбль підтвердив звання “Народного самодіяльного колективу”. У 2014 році взяв участь у міжнародних заходах, присвячених ювілею Т.Г.Шевченка, які відбулися на славетному о.Хортиця.
Колектив виступав перед нашими бійцями у Краматорську, відвідував польовий госпіталь, постійно бере участь у святкових концертах в Запоріжжі та по всій області.
– Щороку „Пернач” великим концертом звітує перед шанувальниками української пісні. Цього року такий великий концерт відбудеться 16 грудня у ПК „Титан”, початок – о 13.00, повідомив керівник народного ансамблю Запорізької поліції „Пернач” Олександр Мацкевич.