З доходів запоріжців бюджети отримали понад 5,4 мільярда гривень

З доходів запоріжців бюджети отримали понад 5,4 мільярда гривень

За десять місяців від платників Запорізької області до бюджетів усіх рівнів надійшло 5 мільярдів 429 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб (не враховуючи показники великих платників податків, які перебувають на обліку в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Це на 21 відсоток або на 955 мільйонів більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
Із загальної суми 25 відсотків спрямовано до державного бюджету – 1 мільярд 357 мільйонів, що на 238,8 мільйона більше, ніж торік. Місцеві скарбниці отримали 4 мільярди 72 мільйони, минулорічний рівень перевищено на 716,5 мільйона.
У територіальному розрізі найбільші надходження забезпечили платники м. Запоріжжя – 2 мільярди 506 мільйонів, суб’єкти господарювання-юридичні особи та фізичні особи м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів сплатили до бюджетів 602,8 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 572 мільйони, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 438 мільйонів, Василівського і Михайлівського районів – 307,8 мільйона, Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського районів – 283 мільйони, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – майже 272 мільйони.
Нагадаємо, базова ставка податку дорівнює 18 відсоткам. ПДФО нараховується на заробітну плату; суми винагород, виплачених платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору; частину доходів від операцій з майном; доходи від продажу об’єктів майнових і немайнових прав, зокрема інтелектуальної власності; дивіденди, призи, проценти, а також виграші у лотерею; доходи від надання майна в лізинг, оренду або суборенду; вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти або майно, отримані як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом; інвестиційний прибуток від операцій з цінними паперами та інші види доходів.
Сплачений податок на доходи фізосіб розподіляється між державним та місцевими бюджетами у такій пропорції: 25% надходить на рахунки державної казни, 75% – до скарбниць громад.

Головне управління ДФС у Запорізькій області