Учитель-переможець Global Teacher Prize 2018 навчав студентів ЗНУ стати важливим учасником галузі освіти в час змін

Учитель-переможець Global Teacher Prize 2018 навчав студентів ЗНУ стати важливим учасником галузі освіти в час змін

Із метою професійного становлення студентів як майбутніх учителів-словесників на філологічному факультеті Запорізького національного університету продовжується втілення в життя проекту «Школа професійної майстерності майбутніх учителів-словесників». Його реалізація передбачає проведення серії майстер-класів щодо використання інноваційних технологій навчання. Так, одним із запрошених гостей став найкращий учитель України за версією Global Teacher Prize 2018 Олександр Жук, який працює вчителем інформатики в Запорізькій школі-інтернаті «Джерело». Він провів для студентів філологічного факультету майстер-клас «Освіта в час змін».
Тренінг викликав найтепліші реакції молоді. Найбільше студенти відзначили групові вправи (вони збирали пазл із запропонованих ресурсів). «Така вправа – це практичний інструмент для навчання: виконуючи схожі завдання, діти тренують пам’ять, розвивають моторику, уміння вирішувати проблемні завдання та співпрацювати», – зазначив Олександр Жук. До речі, студенти виконували цю вправу в цілковитій тиші, не спілкуючись один із одним, що дозволило переконатись: як важко бути людиною з особливими потребами – людиною, яка постійно перебуває у тиші.
Майбутні учителі-словесники мали змогу протестувати ігрові вправи, розвиваючи логічне й критичне мислення, увагу, оперативну пам’ять, креативність, ораторські здібності. За допомогою відкритих запитань і проблемних ситуацій студенти, самі спробували відповісти на важливі освітні питання: «Хто важливий в освіті? Від кого залежать зміни в освітній галузі? Чому треба починати зміни в освіті з себе? Чому вчителі ВАЖЛИВІ?». Відтак, студенти дізналися, що сучасний учитель має безмежні можливості не тільки для підвищення своєї кваліфікації, а водночас і мандрівок іншими країнами. Олександр презентував інформаційні ресурси, які допоможуть молодим учителям здійснити ці мрії. Фінішував тренінг рефлексією та виконанням інтерактивної вправи: студенти по черзі на невеличкому аркуші паперу доповнювали малюнок у формі овалу елементами обличчя. У кожного вийшло зображення «Яким сьогодні група бачить учасника тренінгу». Тож пан Олександр вразив молодь своєю віртуозністю, нетрадиційним поглядом на навчання, розвіяв стереотипи про нецікаве життя вчителя за конспектом.
Для довідки
Олександр Жук – учитель інформатики із Запоріжжя, який вивчив жестову мову і може заспівати для учнів пісню Монатика мовою жестів, щоб бути з дітьми на одній хвилі. На сьогодні він ділиться з дітьми тонкощами IT та створив енергокоманду. Олександр три роки поспіль перемагає в математичному конкурсі з усного рахунку, а в березні 2019 року він матиме змогу поїхати на Global Education & Skills Forum 2019 у Дубай, де познайомиться з найкращими вчителями світу.

Прес-служба ЗНУ