Загартовані, закатовані, але віддані та   нездолані – шануймо Героїв Революції Гідності!

Загартовані, закатовані, але віддані та нездолані - шануймо Героїв Революції Гідності!

За ініціативи командира Шевченківської десятки Запорізької Обласної Самооборони у 2014-15роках Вадима Литвина ГО “Національна Безпека України” та ВГО «Країна» (м.Київ) заснували НОВУ ВСЕУКРАЇНСЬКУ НАРОДНУ ВІДЗНАКУ – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «ГІДНІСТЬ та ВОЛЯ». Це недержавна загальноукраїнська відзнака з особливим статусом, започаткована для нагородження за мужність, патріотизм, громадянську активність та милосердя, проявлені під час революції гідності та АТО, а віднедавна і ООС.

Нагрудний знак «ГІДНІСТЬ та ВОЛЯ» за почесним «№1» отримав заступник командира Шевченківської десятки Запорізької обласної Самооборони, а потім – доброволець батальну «Донбас» Дмитро Мартьянов з позивним «СОН» посмертно.
Нагадаємо, Дмитро Сон – це наш запорізький Воїн Світла! Активний учасник Революції Гідності, брав участь у подіях на Київському Майдані, з першого дня – у складі Самооборони Запоріжжя, неодноразово захищав адміністративні будівлі від захоплення проросійськими сепаратистами. Потім вирушив на фронт, – стрілець 1-го взводу 2-ї роти резервного батальйону оперативного призначення «Донбас» (псевдо «Сон»). Його роту виводили на ротацію до Запоріжжя! Однак, знаючи, яка важка ситуація склалася в Іловайську, «Сон» у складі невеликої групи (близько 30 осіб) добровільно поїхав виручати своїх. Кільце ворожого оточення замкнулося за ними назавжди. 29 серпня 2014 року побратими бачили, як поранений Дмитро стріляв з гранатомета. «Сон» загинув під час виходу колони з оточення під Іловайськом у бік села Червоносільське від пострілу з ворожого танка. На думку всіх бійців, хто був з ним поруч, саме він заслуговує на цю нагороду.
Четвертого червня 2016р у Києві, в «Українському Домі» відбулась перша урочиста церемонія нагородження.
Нагороди з того часу отримали кращі самооборонівці Майдану та їх командири, котрі брали безпосередню участь у подіях Революції Гідності. З початку агресії, з лютого 2014 року за бойові подвиги цю нагороду отримали героїчні воїни АТО. Вісім Героїв України нагородили посмертно! Крім того, за багаторічну фінансову допомогу української Армії нагороди отримали кращі волонтери.
Вчора, 14 листопада, напередодні Дня вшанування Героїв Революції Гідності (відзначають 21 листопада) у прес-центрі ЗОО НСЖУ за ініціативи Вадим Литвина та за підтримки Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України відбувся урочистий захід подяки і поваги Героям, подвиг яких став живим прикладом патріотизму для підростаючого покоління нової України. Тут зібрались справжні патріоти – учасники Майдану, захисники рідної землі – учасники і ветерани АТО та ООС, волонтери, журналісти.
– Минуло вже кілька років з початку трагічних подій в Україні, які переросли в Революцію Гідності, а згодом і в героїчну оборону нашої країни від російського агресора. Ми вважаємо, що у жодному разі не можна забувати про героїзм і зусилля українського народу в бажанні скинути антинародну владу Януковича, побудови правової держави та її захисту, коли люди з різних верств суспільства піднялися й об’єдналися для боротьби з ворогом, проявивши гідність, волю, а головне – прагнення бачити Україну незалежною!- наполягає Вадим Литвин, який брав безпосередню участь у обороні будинку влади у Запоріжжі у найтяжчі дні незрозумілості ситуації і загрози захоплення нашого обласного центру сепаратистськи налаштованими силами у 2014-ому. – Це люди, які не зламалися в боях проти тодішнього злочинного режиму та першими виступили на захист Батьківщини від ворога в зоні АТО, які поширюють українську ідею, мову та культуру, збирають і надають допомогу бійцям Української Армії. Такі люди, такі Герої заслуговують на широке народне визнання!
В рамках заходу високі відзнаки «ГІДНІСТЬ та ВОЛЯ» за відстоювання в особливо важких умовах інтересів України і української нації, а також загальнолюдських цінностей під час подій Революції Гідності, за утримання української влади в місті Запоріжжя, за зрив путінських планів по “Новоросії” Вадим Литвин вручив Тимуру Книшу (Хорсу), десятнику Запорізької обласної Самооборони, захиснику будівлі Запорізької ОДА, заступнику командира роти охорони батальйону спеціального призначення Національної гвардії України «Донбас»; Валерію Саржинському, бійцю Шевченківської десятки Запорізької обласної Самооборони, захиснику будівлі Запорізької ОДА, молодшому сержанту Бердянського прикордонного загону, котрий зараз виконує охорону державного кордону України в лавах Бердянського прикордонного загону; Олександру Острянину та Андрію Самченку, бійцям Шевченківської десятки Запорізької обласної Самооборони, захисник будівлі Запорізької ОДА.
Також за активне поширення української ідеї, мови та культури, за постійну волонтерську допомогу бійцям Української Армії відзнаку «ГІДНІСТЬ та ВОЛЯ» вручено Наталії Зворигіній, головному редактору газети «Запорізька правда», волонтерці.

Олександра Воронцова