Держаудитслужба фіксує  недостатній рівень фінансової дисципліни у бюджетній сфері та державному секторі економіки області

Держаудитслужба фіксує недостатній рівень фінансової дисципліни у бюджетній сфері та державному секторі економіки області

Начальник управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області Геннадій Ващенко провів брифінг для регіональних засобів масової інформації, де поінформував журналістів про підсумки роботи за минулий рік, оприлюднив результативні ревізії та аудити.
У своєму виступі Геннадій Ващенко, зокрема, наголосив, що за минулий рік спеціалісти управління завершили 57 заходів державного фінансового контролю, з яких 42 ревізії, одна перевірка і 14 державних фінансових аудитів.
При цьому він зазначив, що продовжується тенденція до зменшення кількості ревізій та, відповідно, зростання питомої ваги державних фінансових аудитів у загальному обсязі заходів контролю. Так, у загальній кількості контрольних заходів відсоток ревізій та перевірок становить 75, за 2017 рік – 91.
Під час проведених заходів встановлено, що майже у кожному з охоплених контролем підприємстві, установі, організації виявлені певні порушення та недоліки. Це свідчить про недостатній рівень фінансової дисципліни у бюджетній сфері та державному секторі економіки області.
Так, інспектуванням виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 37-ми підприємствах, установах та організаціях на загальну суму більше 43,5 млн гривень.
Виявлення порушень фінансово-бюджетної дисципліни не є остаточним завданням фахівців Управління. Адже відразу постає питання їх відшкодування та вжиття заходів щодо недопущення порушень у подальшому. За 2018 рік забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму понад 62,3 млн гривень.
Поряд з ревізіями Управлінням протягом 2018 року проведено 14 державних фінансових аудитів, за результатами яких встановлено факти неефективних управлінських дій чи рішень та ризикових операцій, що призвели або ж потенційно можуть призвести до упущених вигод, недоотриманих доходів, непродуктивних витрат, на загальну суму 247 млн грн. Також за результатами проведених аудитів надано 126 пропозицій, 86 з яких прийнято до виконання, у тому числі 43 виконано. Зокрема, за 22-ма пропозиціями отримано підтверджений додатковий результат (економічний ефект) обсягом 2,7 млн гривень.
У ході здійснення контролю за публічними закупівлями проведено дослідження 161 процедури закупівель. Встановлено порушення при проведенні 139 процедур на загальну суму 741 млн грн, попереджено використання коштів з порушенням законодавства у сфері закупівель на загальну суму 428 млн грн, а саме: відмінено 52 процедури закупівель, розірвано 3 договори.
Також Геннадій Ващенко акцентував увагу на тому, що відповідно до Закону України „Про публічні закупівлі” Держаудитслужба та її межрегіональні структурні підрозділи наділені повноваженнями здійснення моніторингу публічних закупівель, який реалізується на стадії проведення процедури закупівлі, укладання договору про закупівлю та його виконання.
Наразі всі технічні питання, пов’язані з проведенням моніторингу, вирішені, а тому з 2019 року спеціалісти Управління в повному обсязі розпочали відповідну роботу. Моніторинг проводиться в онлайн режимі, а за його результатами має бути оформлений відповідний висновок про наявність або відсутність порушень.
Фахівці Управління у поточному році охопили моніторингом 35 ризикових процедур закупівель товарів, робіт та послуг. Майже в кожній із них виявлені порушення законодавства. Як результат, попереджено порушень законодавства у сфері закупівель на загальну суму 29 млн грн. Зокрема, відмінено 15 процедур закупівель та розірвано 3 договори.
Також начальник управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області Геннадій Ващенко звернув увагу на те, що у службі є вакансії державних фінансових інспекторів та аудиторів і запросив на роботу спеціалістів відповідного профілю.

Прес-служба
управління Східного офісу Держаудитслужби
в Запорізькій області