Гіди – це ті люди які закохують туристів у Запоріжжя

Гіди - це ті люди які закохують туристів у Запоріжжя

У Запоріжжі відсвяткували досить екзотичне для пересічного громадянина свято, а саме всесвітній день гіда та екскурсовода. Захід відбувся у приміщенні Туристичного Інформаційного Центру міста Запоріжжя. Яка програма заходу, та які перспективи Запорізького туризму та екскурсійної справи ми запитали у начальниці управління туризма Катерини Сімонової:
-Захід присвячено Міжнародному дню гідів і екскурсоводів. Таке свято у Запоріжжі відмічається вперше, розповіла начальник управління туризму Запорізької міькради каерина Симонова.- Гіди це ті люди які закохують туристів, екскурсантів та відвідувачів міста у Запоріжжя. І дуже важливо їм сприяти, щоб мали можливість реалізувати свої туристичні продукти, працювати у нормальних умовах. Один із напрямків діяльності нашого туристичного центру створити платформу, де будуть збиратися гіди і разом створювати умови для розвитку туристичної галузі у місті Запоріжжі. Авжеж ми хочемо бути сучасним містом, яке проводить круті фестивалі, круті івенти, на які будуть приїздити екскурсанти і туристи.
Директор Запорізького обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовськй, який взяв участь у заході, вважає що у Запорізького туризму та екскурсійної справи велике майбутє.
– Ми зібралися у інформаційному туристичному центрі Запоріжжя, щоб поговорити про екскурсійну справу у місті , як вона розвивається, і як її розвивати далі. Сьогодні я бачу тут багато екскурсоводів, багато представників туристичних об’єктів, які будуть пропонувати та анонсувати якісь новинки . У Запорізькій області дуже багато цікавих місць, які або ще не є туристичними об’єктами, або існують як потенційні туристичні об’єкти. Наприклад, ми вже давно говоримо про курган Солоха, досить цікаві знахідки там були. Чому б не показувати його разом з іншими археологічними об’єктами Запорізької області, такими як Кам’янське городище, як Мамай-гора. Може вийти досить цікавий маршрут, такий археологічно спрямований, хоча і розумію що він може бути не для всіх. Але тим не менше він може зацікавити певну групу людей , тобто бути потенційно цікавим, якщо його цікаво подати, – поділився своїми ідеями музейник.- А екскурсоводи -це така професія, це ті люди, які вміють цікаво подати ті , чи інші об’єкти. Я думаю що у Запорізькій області в плані туризму величезне майбутнє. Тут і Азовське узбережжя, і національні парки і заповідники, і цікаві археологічні об’єкти. Це все ми маємо використовувати для пропаганди нашої історії, нашої культури і здорового способу життя.
Окрім привітань, нагороджень ,спілкування та обміну досвідом, учасники заходу- гіди та екскурсоводи провели обговорення особливостей Запоріжжя та області, що представляють величезний культурно-історичний шар, який гідно може бути використаний для патріотичного виховання молоді і формування адекватного світосприйняття. Фахівці також відмічали, що неквапливе спілкування з природою під час екскурсій – це чудовий релакс і наповнення душі естетичними почуттями.
Розповіді досвідчених та відомих запорізьких гідів таких як Роман Акбаш, Валентини Вініченко під час екскурсій,- це захоплюючи оповідання про минуле, про пам’ятки історії та культури. Вони справжні митці екскурсійної справи і їх можна слухати годинами.
Для тих, хто бажає долучитися до мандрівок по місту або області, на сайті управління туризму є перелік розроблених цікавих маршрутів, позначені місця, куди можливо замовити подорож або екскурсію як індивідуальну так і корпоративну. Також можна обрати екскурсовода, який стане гідним провідником у глибини віків та відкриє нові істричні архітектурні та археологічні, а також природні і культурні пам’ятки .

Олександр Максимов (текст і фото)