Редактори регіональних видань опанували проектний менеджмент

Редактори регіональних видань опанували проектний менеджмент

Тренінг «Успішне місцеве медіа та проектний підхід: як це робити», організований Українською асоціацією медіабізнесу, зібрав у Києві 39 редакторів регіональних видань з усієї країни. В їх числі і медійників із Запорізької області- з Якимівки, Мелітополя, Запоріжжя, Бердянська і Більмака. Семінар з сучасних практик ефективного медіа менеджменту організували для представників реформованих видань, які пройшли процес роздержавлення. Захід відбувся в рамках проекту «Посилення економічної самостійності та цінності місцевих медіа для місцевої громади», який реалізовується за підтримки фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Наталя Зворигіна, «Запорізька правда». «Дуже важливими були конкретні речі. Бюджет, напрацювання ідей та як їх доводити до завершення. Крім того, я приїхала сюди, щоб знайти однодумців та можливих партнерів, щоб спільно робити щось. Я їх знайшла, і дуже дякую за таку можливість. Це колеги з моєї області, і ми вже розглядаємо варіанти спільної доставки, обміну інформацією».

Діляра Кудусова, «Новий день», Мелітополь. «Формування самої ідеї, на що ставити акценти – для мене це було найважливішим. Вже бачу, з ким зробимо спільні проекти»

Якименко Тетяна, «Слово трудівника», Запорізька область, Якимівський район. «Хотіла почути досвід – і я його почула. Побачила декілька ідей, які хочу реалізувати. Буду шукати гроші та можливості».

Редактори відмічали, що вже висвітлювали реалізацію проектів ПРООН у своїх регіонах, але самі досвіду з їх реалізації до цього часу здебільшого не мали. Тож тренінг дозволив опанувати проектний підхід, що дозволить виданням у подальшому ефективно розвиватись, навчитися бути цікавими для грантодавців і партнерів. Крім того, спілкування з колегами, дійсно, дуже збагачує та піднімає дух. Обмін досвідом та контактами також був дуже цінним. Також редактори зрозуміли техніку підготовки та реалізації таких проектів, побачили дуже багато місцевих джерел інформації та проектів – розкрили їх для себе саме завдяки цьому семінару.
Редактори щиро дякували команді УАМБ на чолі з Олексієм Погорєловим, які витрачають свій час не на реалізацію власних проектів, а на проекти, які допомагають розвиватись регіональним медіа. Нагадаємо, що саме Олексій Погорєлов був ментором газети «Запорізька правда» у проекті офісу ОБСЄ з розвитку громадянського суспільства в Україні, спрямованого на допомогу комунальним ЗМІ у реалізації процесу реформування.

Семінар у Києві – десятий з 11. Мета – допомогти редакторам та керівникам роздержавлених газет обмінятися досвідом, подивитися ширше на роль місцевого медіа та навчитися будувати роботу місцевого видання як проектну. Адже успішне медіа – це те, яке реалізовує багато різних проектів.
На кожному семінарі учасники обговорюють власні ідеї проектів – і це є першим практичним результатом участі. Переконані: чимало учасників цих семінарів розпочнуть реалізацію власних проектів. Крім того, завершується прийом заявок на конкурс проектів для місцевих медіа і 10 проектів-переможців цього конкурсу отримають гроші на реалізацію своїх ідей.
Запорізька область – Акімовка, Мелітополь, Запоріжжя, Бердянськ – на тренінгу для роздержавлених ЗМІ “Успішне місцеве медіа та проектний підхід: як це робити”, що нещодавно відбувся у Києві. Дякую Олексію Погорелову – чудовому тренеру за своєчастні “корисності” та практичні поради, пані Олі за організацію заходу і колегам – за обмін досвідом. — с Татьяна Белименко, Диляра Кудусова, Алексей Погорелов, Наталья Зворигіна и Ольга Сергієнко.