Терактами у Запоріжжі керували замовники з ОРДЛО

Терактами у Запоріжжі керували замовники з ОРДЛО

Терактами у Запоріжжі керували замовники з ОРДЛО
Розкрито деталі розслідування справи про підпал церков в нашому обласному центрі.
СБУ фіксує цілеспрямовану діяльність російських спецслужб по дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні з використанням штучних конфліктів на релігійному грунті. Про це на брифінгу повідомив Голова Служби Василь Грицак. Одним з інструментів є організація провокацій – спроб підпалу культових споруд УПЦ МП на території України. У лютому поточного року подібні факти зафіксовані в Миколаївській, Запорізькій і Дніпропетровській областях.
«Службою безпеки України зібрані незаперечні докази, які свідчать – замовлення, організація і фінансування цих акцій здійснюється російськими спецслужбами через підконтрольні їм структури так званого МГБ ДНР», – підкреслив Василь Грицак.
У Запоріжжі в результаті спецоперації співробітники Служби безпеки України затримали безпосереднього виконавця і його спільницю при спробі підпалу храму «На честь апостола Іоанна Богослова» Запорізької єпархії УПЦ МП та задокументували весь процес злочину. Виконавець здійснював відеофіксацію підпалу для звіту кураторам. Під час затримання він намагався втекти і навіть скинув куртку, щоб змінити зовнішній вигляд.
Під час огляду місця злочину слідчо-оперативна група вилучила пляшку з рідиною, саморобний факел, які використовували для підпалу, планшет і мобільні телефони, які використовувалися для зв’язку з організаторами, якого затримали в той же день. «Ми також встановили, що замовниками провокації є громадяни України, які сьогодні приховуються на території ОРДЛО», – підкреслив Глава СБУ.
Один з них – колишній головний редактор запорізького Інтернет-видання Артем Тимченко. У 2014 році він виїхав на тимчасово окуповану територію Донецької області, де ховається від правоохоронних органів України та тісно співпрацює з так званим «МГБ ДНР». Другий – колишній житель Запоріжжя, член НВФ терористичної організації ДНР на прізвисько «Сармат» Андрій Кузьменко. Обидва знаходяться в загальнодержавному розшуку за підозрою в скоєнні кримінальних правопорушень. СБУ встановлено і задокументовано причетність цих осіб до організації ще двох підпалів культових споруд УПЦ МП в Запоріжжі у лютому цього року.
Замовники розробили для виконавців чіткий алгоритм для виконання провокацій. Після скоєння підпалу виконавці повинні були залишити на стіні будівлі зображення нацистської або праворадикальної символіки, що, за їхнім задумом, повинно було перекласти відповідальність на представників українських націоналістичних організацій.
Те що провокаційна діяльність здійснюється на плановій основі, підтверджує і отриманому Службою безпеки України план так званих оперативних заходів, підготовлений в «МГБ ДНР» і узгоджений з їх кураторами з Ростовського управління ФСБ РФ. «План розкриває наміри російських спецслужб« розхитати »ситуацію на релігійному грунті в різних регіонах нашої країни», – зазначив глава Служби.
Планом, зокрема, передбачається розсилка з фейковий акаунтів електронних повідомлень нібито від імені патріотичних проукраїнських сил з погрозами фізичної розправи на адресу авторитетних кліриків УПЦ, Римо-католицької церкви і єврейських релігійних громад. За задумом російських спецслужб для організації нанесення тілесних ушкоджень, в тому числі вбивств досить відомих представників духовенства УПЦ (МП), планувалося залучити і реальних представників патріотичних рухів і учасників АТО через налагодження з ними діалогу з використанням патріотичної риторики і матеріального стимулювання.Автором цього цинічного плану є громадянин України, на жаль, колишній співробітник Служби безпеки України, а нині начальник одного з відділів МГБ ДНР Соболєв Єгор В’ячеславович. У плані перераховані майже двадцять релігійних споруд, які повинні були стати об’єктами провокацій, з конкретними розцінками на здійснення кожної.