Сонячний урок безпеки від запорізьких рятувальників для особливих дітей

Сонячний урок безпеки від запорізьких рятувальників для особливих дітей

Безпека не розділяє людей на дорослих та малих, здорових і хворих. Заручниками стихії може стати будь-хто, тому головне завдання рятувальників у профілактичній роботі навчити усіх правильно діяти у разі біди.
21 березня у День сонячних людей (Міжнародний день людини з синдромом Дауна) фахівці ДСНС провели особливий урок безпеки, завітавши до будинку-інтернату для хлопчиків з порушеннями розумового розвитку. У закладі перебуває 132 підопічних від 6 до 33 років.
Рятувальники разом зі своїми помічниками лисичкою Фокс та роботом Тротом, провели урок-вікторину з питань пожежної безпеки і наголосили на небезпеках, які викликають пустощі з вогнем, разом повторили номер телефону Служби порятунку «101». Враховуючи, що сьогодні у рятувальників були особливі слухачі, вони підготували для них інтерактивну казку про Сірничок, завдяки якій у простій та зрозумілій формі розповіли про власну безпеку.
Для закріплення важливої і, водночас, важкої для сприйняття інформації – фахівці ДСНС продемонстрували мультсеріал соціального партнеру Групи компаній «Фокстрот» – «Фокс і Трот поспішають на допомогу», відео про небезпеку ВНП і правила поведінки при їх виявленні, та про оперативні будні запорізьких рятувальників.
Діти впевнено відповідали на запитання, показуючи знання отримані на корекційно-розвивальних заняттях. Директорка закладу Людмила Гончаренко зазначила, що завдяки таким урокам, на яких детально та в доступній формі співробітники Служби порятунку розповідають і показають про ризики та небезпеку, діти краще усвідомлюють усі загрози.
Наприкінці заходу, на подвір’ї вогнеборці наочно продемонстрували вихованцям спеціальну пожежну техніку і бойове спорядження, подачу води зі стволів. І діти, і дорослі відчули себе представниками героїчної професії і попри все відчували себе справді щасливими.

ГУ ДСНС України у Запорізькій області