Соціальна тематика стала провідною в конкурсі проектів у ЗНУ

Соціальна тематика стала провідною в конкурсі проектів у ЗНУ

У Запорізькому національному університеті відбувся захист проектів учасників «Бізнес-інкубатора економічного факультету ЗНУ». Із робіт 24 інкубантів, більшість із яких є студентами економічного факультету, попередній конкурсний відбір пройшли семеро. Зокрема, Маргарита Іпатько має задум розвинути ідею «Антикафе із тваринами» і на базі вже набутого досвіду не тільки заробляти гроші, а й рятувати безпритульних тварин. Не менш цікавий і вдалий проект соціального підприємництва представив Сергій Кунатенко під назвою «Синергія». Проектант пропонує спільно з представниками факультетів біологічного, економічного та журналістики популяризувати ідею щодо вирощування іменних саджанців екзотичних рослин, які потім замовник отримує та може висадити будь-де. Не менш корисним сегментом експертного ринку може стати проект, який запропонувала інкубант Світлана Савченко. Ідея щодо створення фірми «Мій еталон», яка здійснюватиме аудиторську експертизу якості продуктів для різного рівня виробників і надаватиме висновки й поради, може сприяти поліпшенню показників продукції, яка потрапляє до споживачів. Дар’я Хапорова запропонувала розпочати створювати рекреаційні зони на місцях колишніх кар’єрів, відповідно до світового досвіду. І представила конкретний проект щодо створення зони культурного відпочинку на місці Мокрянського гранітного кар’єру в Шевченківському районі міста Запоріжжя. А от Андрій Кікош та Андрій Шелестин вже працюють у рамках об’єднання «Андріїв-Тур». Окрім іншого, вже три роки працює мобільний додаток Colovas, який представив Владислав Чирва. Група айтішників, до складу якої він входить, планує розширити його функціональні можливості.
Наприкінці засідання представники конкурсного журі відзначили актуальність усіх представлених для захисту проектів, високий рівень розробок та їхню практичну готовність до реалізації.
Для довідки
«Бізнес-інкубатора економічного факультету ЗНУ» працює на базі вишу вже кілька років. Завдання й значення його для розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні важко переоцінити в контексті його сегментного складника. Переможці відповідних етапів проектних конкурсів традиційно демонструють високий рівень готовності до самостійної бізнесової діяльності, а також розробляють цікаві й соціально корисні проекти, які вже втілюються в життя або чекають на фінансування.

Прес-служба ЗНУ