Молоді актори форум-театру «Я тебе чую» протидіють булінгу

Молоді актори форум-театру «Я тебе чую» протидіють булінгу

Останнім часом  соц. мережі заполонила інформація про булінг у школах Запорізького регіону. Його осередки  виникають в різних навчальних закладах. І ,на жаль, від цього ніхто не застрахований.

Протидіяти булінгу і попередити прояви насилля взялися молоді актори Форум-театру «Я тебе чую» , який три роки працює при ГО «Комунікаційний центр «Долоні» (Запорізька обласна бібліотека для юнацтва). Підлітки зібралися разом, обговорили тему. А потім студенти Анна Дахненко (ЗЕТК НУ “Запорізька політехніка”) та Данило Синиця (ЗМК НУ “Запорізька політехніка”) , використовуючи сучасний молодіжний сленг,написали сценарій про двох подруг-восьмикласниць  – Кіру і Соню.

Вистава «Кіра». Про що йде мова?  Дівчата приходять у нову компанію ровесників району, які збираються біля супермаркету “Сільпо”, спілкуються ,слухають музику, начебто все добре.  Але, неочікувано,  до компанії долучається новий лідер – Макс (Бах), який разом з ними навчається в одному класі і дуже подобається сором’язливій  Соні. Він починає принижувати дівчат. Кіра розсердилася і збирається піти ,  а Соня, сказавши, що їй «тут подобається», кидає подругу,і  з задоволенням залишається в компанії. Через декілька днів ображена Кіра повертається до гурту, щоб поговорити про те, що трапилося зі своєю подругою Сонею наодинці, але та за цей час стала більш сміливою і впевненою у собі. Вона,  завдяки хамській підтримці однолітків, починає словесно нападати на колишню подружку і нарешті штовхає її. Дія зупиняється на піку конфлікту.

Що буде далі? Бійка між дівчатами? Що будуть робити інші? Як поступити героям вистави? Чому вони себе так поводять? Хто з них антагоніст, а хто протагоніст? Що можна було б змінити, щоб уникнути конфліктів? Чи треба терпіти прояви насилля? Як би ви себе поводили на місті персонажів? Що би ви їм порадили? Чи є у вас стратегія, яку можна апробувати і змінити хід вистави? – ці та багато інших питань задає глядачам джокер форум-театру Лариса Головко під час показів вистави «Кіра» в навчальних закладах області.

«Ми граємо одну виставу, але кожний раз показ буває різний, в залежності від аудиторії»,  – підмітила новенька актриса групи Анастасія Д.

Виставу вже подивились, обговорили та спробували самі розібратися в ситуації , підлітки обласного центру соціально-психологічної адаптації дітей Запорізької області, учні восьмого класу ЗОШ № 37 та молоді глядачі під час показу у Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва.

Який висновок? Всі юні учасники заходів мають свій погляд на події і пропонують свої шляхи вирішення конфліктів.  Але в чому всі згодні, так це в тому, що булінг — це прояв нетерпимості до прав людини і форма насильства, де постраждати може будь-хто. Булінг суперечить таким базовим поняттями як толерантність, права людини, взаємоповага, тому не треба терпіти насилля самому і не можна порушувати права інших.

У школах від булінгу страждають як хлопці, так і дівчата. Жертвами цькування  можуть стати навіть вчителі. Тому зараз група молодих акторів Форум- театру «Я тебе чую» почала працювати над виставою «На парі», де від приниження потерпають не тільки одногрупники, але і молодий учитель біології. Кожного тижня  ідуть репетиції  вистави у Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва.  Змінився частково склад молодих акторів. Ця вистава  грається у навчальних закладах вже не перший рік. Але  і нині ця  тема залишилась актуальна.

 Робота з протидії насиллю  продовжується!

Лариса Головко