Заради єдності на Землі

Заради єдності на Землі

 В  художньому музеї  м. Запоріжжя нещодавно  відбулася презентація виставки “Єдність всіх релігій – основа людського щастя”.  Запорізька громада Бахаї присвятила її Всесвітньому  тижню  міжконфесійної гармонії.

На інформаційних стендах всі зацікавлені могли дізнатися як саме діє принцип єдності всіх релігій, та як виглядають храми громад  Бахаї,  що встановлені на усіх континентах.

Присутні на заході запорізькі  послідовники  Бахаї, та запрошені гості цікаво та змістовно провели час у  неформальному спілкуванні, загальних молитвах, обговоренню нагальних потреб суспільства, навіть поспівали разом. Чаювання зі смаколиками  доповнило чудову дружню атмосферу заходу.

Нагадаємо що саме таке є віра Бахаї.  Це незалежна світова релігія. За 174 роки свого існування до неї долучилися послідовники майже в усіх країнах світу. Зараз світова громада об’єднує більш ніж  5 мільйонів чоловік – представників 2200  рас та народностей.

Якщо дати вичерпну характеристику вчення Бахаулли , а саме так звали пророка та засновника віри, то це слово буде –«Єдність». Воно простежується усюди- від поняття про Бога до соціальних принципів. Бахаулла вчив що всі пророки минулого такі як Авраам, Моісей, Зороастр, Будда, Іісус, Мухаммад  були посланцями одного Бога, тому їх вчення не суперечать між собою, а доповнюють одне одного.

Ось  деякі  з принципів вчення Бахаї:

-Бог єдин для всього людства;

-Всі божественні релігії  єдині  у власній основі;

-Людство єдине у власному  розмаїття;

-Всі забобони що  поділяють людей- расові, національні, класові, політичні або ж релігійні, мають канути у минуле;

-Чоловіки та жінки мають рівні права та можливості;

-Релігія покликана бути у гармонії з розумом та наукою;

-Релігія має бути джерелом любові та дружби;

-Кожна людина має та зобов’язана самостійно шукати істину;

-Соціальні та економічні проблеми можливо вирішити тільки  враховуючи духовні принципи;

-Світу потрібна міжнародна допоміжна мова;

-Необхідне створення всесвітньої федерації народів для досягнення  загального миру та згоди на планеті.

Олександр Максимов