Служба пробації Запоріжжя відзначила 5-у річницю Закону «Про пробацію»

Служба пробації Запоріжжя відзначила 5-у річницю Закону «Про пробацію»

5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про пробацію», що визначив організаційно-правові засади для створення пробації  України.
Пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й на надання допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника.
У 2018 році у складі Міністерства юстиції України було створено центральний орган управління діяльністю пробації – Державну установу «Центр пробації», що координує та здійснює нагляд за діяльністю 24 філій та 560 уповноважених органів з питань пробації по всій Україні.
У м. Запоріжжя функціонує філія Державної установи «Центр пробації» як відокремлений структурний підрозділ та 27 уповноважених органів з питань пробації по всій Запорізькій області, 2 сектори ювенальної пробації в м. Запоріжжя та Мелітополі.
Сьогодні на обліку пробації Запорізької області перебуває понад 3 тис. осіб, щороку по обліку проходить в середньому до 6 тис. осіб. 2/3 усіх засуджених судом потрапляють до органів пробації, а лише третина – до виправних установ закритого типу.
Клієнтами пробації є: обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.
Головна мета пробації – безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.
 
Філія Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області