Людмила Зеленюк: « Коли почула по 112 -му каналу, що Марина Кудерчук  “з розрухи вивела кінотеатр ім. Довженка  у передовий”, вирішила відреагувати»

Людмила Зеленюк: « Коли почула по 112 -му каналу, що Марина Кудерчук "з розрухи вивела кінотеатр ім. Довженка у передовий", вирішила відреагувати»

 У випуску «ПравдаЗП» № 4 від 06.02.20р.  у публікації «Кіна не буде» йшлося про нову очільницю Держкіно Марину Кудерчук. Пропонуємо увазі наших читачів  пряму мову попередниці пані Кудерчук на посаді директорки цього закладу –  Людмили Зеленюк.

«Я прийняла кінотеатр у 90-і, коли кіногалузь стрімко дрейфувала вниз,  а на зміну  традиційному кіно прийшла  відеоіндустрія. Опинившись  без державної підтримки, закриваються кінотеатри. Без ремонту, без сучасного обладнання, без ГЛЯДАЧА залишився і  кінотеатр ім. Довженка. Щоб знову протоптати народну стежину до кінотеатру  і повернути ГЛЯДАЧА, потрібні були нестандартні рішення і підходи. Необхідно було вдихнути нове життя в роботу підпримства.

 І як кажуть, пішла вода в хату!  Ремонт, заміна екрану, (до речі, найбільшого в нашому місті), поміняли двічі крісла у глядацькій залі. В цей же період проводиться підготовча робота з впровадження нових форм кінообслуговування, розробляється план повного оснащення кінотеатру, модернізації кінообладнання. І в липні 2001 р. кінотеатр першим в місті починає працювати з новітнім, в той час, обладнанням в системі “Долбі”. Невдовзі відкриваємо два малих зали для любителів арт-хаусного і фестивального кіно. Виконуємо світлове оформлення фасаду будівлі, заміну старих віконних рам і дверей.

Але технології не стоять на місці. Фільми, зняті на плівку, змінюють “вінчестери”, диски, для роботи яких потрібно абсолютно нове обладнання в системі 2Д і 3Д. Устаткування “Долбі” стає музейним. Терміново займаємося новим. У підсумку, глядач зміг насолоджуватися переглядом фільмів у стереоокулярах, що дало нову якість сприйняття фільмів. І це все не зупиняючи роботу кінотеатру, своїми силами, без копійки фінансової підтримки. Кінофестиваль “Запорізька сінерама” – це пропаганда вітчизняного українського кіно, гордість нашого міста і кінотеатру. Він проходив  у нас 18 років поспіль!

У глядачів була унікальна можливість побачити безліч українських фільмів, зустрітися з українськими акторами, режисерами, кінокритиками.

Передала  пані Кудерчук в управління  я кінотеатр без  жодної копійки заборгованості, з закритими виграними судами по кінотеатру  “Космос”, який за рішеням міськвиконкому також мусила виборювати  для міста у колишніх орендаторів.

 Кінотеатр ім. О.Довженка неодноразово входив в десятку кращих комунальних підприємств Національного бізнес-рейтингу України за основним видом діяльності. Двічі нагороджений медаллю “Комунальне підприємство року”, двічі відзначений званням “Лідер галузі”, і орденом “Зірка якості”. Це все залишила моя команда,»- написала Людмила Зеленюк.