Рішення Апеляційної палати МЕРТ про визнання позначення «Корвалол Corvalolum» добре відомим є законним та обґрунтованим

Рішення Апеляційної палати МЕРТ про визнання позначення «Корвалол Corvalolum» добре відомим є законним та обґрунтованим

Вчора, 17 лютого 2020 р., відбулося чергове судове засідання у Північному апеляційному господарському суді у справі щодо добре відомого позначення Корвалол Corvalolum, в ході якого після заслуховування доводів сторін та повного та об’єктивного аналізу матеріалів справи та проведення судових дебатів сторонами, апеляційним господарським судом було винесено Постанову про відмову у задоволенні апеляційної скарги ПрАТ «Фармацевтична фірма Дарниця» до МЕРТ та АТ «Фармак» – повністю, а рішення господарського суду м. Києва про відмову ПрАТ «Фармацевтична фірма Дарниця» у задоволенні позову про визнання недійним рішення Апеляційної палати МЕРТ щодо визнання добре відомим позначення «Корвалол Corvalolum» – без змін.

 
Це свідчить про те, що рішення Апеляційної палати МЕРТ про визнання позначення «Корвалол Corvalolum» добре відомим є законним та обґрунтованим і було прийнято із дотриманням всіх вимог чинного законодавства України. Постанова Північного апеляційного господарського суду набрала законної сили з моменту його прийняття.

 
«Враховуючи вищезазначене, та наявність судового рішення, що вже набрало законної сили, є всі підстави для звернення до господарського суду м. Києва із заявою про поновлення провадження у справі за позовом АТ «Фармак» до МЕРТ та ПрАТ «ФФ Дарниця» про визнання недійсним свідоцтва на знак для товарів і послуг «Корвалол-Дарниця»», – зазначив Дмитро Таранчук, директор з правового забезпечення АТ «Фармак».

 
Нагадаємо, у судовій справі за позовом АТ «Фармак» до МЕРТ та ПрАТ «ФФ Дарниця» про визнання недійсним свідоцтва про знак для товарів і послуг «Корвалол-Дарниця» ухвалою господарського суду м. Києва від 24.10.2019р. провадження у справі було зупинено до вирішення справи щодо ДВ «Корвалол Corvalolum» та набранням законної сили рішенням у даній справі, а представників сторін зобов’язано повідомити суд про усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у даній справі.

 
 
ДОВІДКА

 
«Фармак» – лідер фармацевтичного ринку з часткою 5,9%. Лікарські засоби, які виробляються на підприємстві, наявні в усіх чотирнадцяти терапевтичних групах. Серед основних напрямів – протизастудні, ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні портфелі. Щорічно «Фармак» виводить на ринок орієнтовно 20 нових ліків, і це складнокомпонентні, сучасні препарати, які необхідні мільйонам жителів, як у нашій країні, так і за її межами. Зараз у розробці – приблизно сто лікарських засобів.

 
Компанія щорічно реінвестує в розвиток приблизно 95% прибутку. За останні п’ять років інвестиції «Фармак» у науково-технічний комплекс, виробниче обладнання, дослідницьку діяльність становлять 3,4 млрдн грн. Розширення виробництва за останні 5 років дало змогу збільшити обсяг виготовленої продукції на 35%. У 2015 році «Фармак» відкрив власне виробництво субстанцій у м. Шостка. Приблизно 20% субстанцій для лікарських засобів компанії виготовляються на заводі, що свідчить про вертикальну інтеграцію «Фармак». Інвестиції в будівництво заводу з виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) у місті Шостка становлять 40 млн доларів США. З них 500 тис. євро пішли на сучасні очисні споруди.

 
Загалом з 1995 року було інвестовано в модернізацію виробництва понад 242 млн доларів США. Виробничі потужності, дослідницька база, лабораторно-технічний комплекс підприємства мають міжнародну сертифікацію та відповідають високим вимогам європейських стандартів. На виробництві впроваджена та постійно вдосконалюється фармацевтична система якості згідно з чинними регуляторними вимогами та відповідно до світових стандартів: ISO, GMP. Щороку компанія проходить приблизно 15 міжнародних інспекцій та перевірок.

 
За версією журналу «ТОП 100» компанія «Фармак» очолила рейтинг інноваційних лідерів галузі у 2019 році. Впровадження сучасних технологій, передового обладнання та інноваційних підходів у виробничу й управлінську діяльність «Фармак» – багаторічна філософія компанії й основна конкурентна перевага. На підприємстві працюють 2700 співробітників. Фармаківці отримують конкурентну та прозору заробітну плату, яку щорічно коригують на основі міжнародних оглядів заробітних плат. За 5 років середня зарплата зросла у 2,5 раза та щорічно збільшується на 15%.

 
Збереження й розвиток наукового потенціалу країни – одна з ключових цілей компанії. «Фармак» із 2013 року щорічно проводить міжнародну «Школу молодого науковця». Компанія співпрацює із шістьма провідними вишами країни. Також 2020 року було підписано меморандум із Малою академією наук України.

 
Місія компанії – робити доступним лікування сучасними ефективними лікарськими засобами, допомагаючи людині бути здоровою та щасливою. У 2019 році було впроваджено у виробництво 20 нових продуктів. «Фармак» розширив протизастудний, алергологічний, неврологічний, гастроентерологічний продуктові портфелі та випустив ліки в новому для себе портфелі пульмонології. У 2018 було відкрито нове виробництво з виготовлення твердих лікарських засобів. Інвестиції сягнули 20 млн євро. Для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів і збільшення доступності лікарських препаратів «Фармак» бере активну участь у програмі «Доступні ліки» з часткою 13,7%.

 
«Фармак» поділяє цілі глобального договору ООН, які покликані вдосконалити якість життя людей і підвищити соціальну відповідальність бізнесу в інтересах суспільства. «Фармак» став першою українською фармацевтичною компанією, яка приєдналася до ГД ООН.

 
Збільшуючи виробничі потужності, компанія намагається мінімізувати вплив на довкілля. За 9 місяців 2019 року споживання електроенергії зменшилося на 9,32%; газу на 19,49% на гривню випущеної продукції проти аналогічного періоду 2018 року.

 
Розуміючи важливість глобальних кліматичних змін на планеті та впливу людини на екологію, «Фармак» створив навчальну програму «Екошкола» для учнів 8–11 класів. Школярі, здобувши необхідні знання на освітній платформі, можуть створити для своєї школи проєкт, спрямований на ощадливе використання природніх ресурсів, і виграти грант на його реалізацію.

 
Володимир Костюк, виконавчий директор АТ «Фармак»

 
Філя Жебровська, голова Наглядової ради АТ «Фармак»