Польська громада Запоріжжя на балу зібрала кошти для місії іспанських хірургів-волонтерів у нашому регіоні

Польська громада Запоріжжя на балу зібрала кошти для місії іспанських хірургів-волонтерів у нашому регіоні

20 лютого в приміщенні Запорізького обласного краєзнавчого музею відбувся „Польський бал-карнавал Фелікса Мовчановського”. Члени Запорізького товариства польської культури ім. Св. Івана Павла ІІ, Центру польської культури ім. Яна ІІІ Собеського Інженерного інституту ЗНУ, парафії Бога Отця Милосердного Римсько-католицької церкви, представники польських товариств вже вдруге організували бал на честь свята „Тлустий чвартек”, який традиційно завершує зиму і період карнавалів перед початком великого посту.
Учасників та гостей свята привітав єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви Ян Собіло та священики парафії Бога Отця Милосердного. Голова Запорізького товариства польської культури ім. Св. Івана Павла ІІ Ганна Макушинська розповіла, що запорізькі поляки відроджують не лише народні, але благодійні традиції. В нашому місті, де мешкали представники багатьох народів, проходили й польські бали. Названо бал-карнавал на честь міського голови Фелікса Мовчановського, який на початку ХХ сторіччя очолював Олександрівськ і зробив великий внесок для розвитку його культури й економіки. Символічно, що саме в будівлі краєзнавчого музею на початку ХХ сторіччя працював Фелікс Мовчановський.
На честь свята „Тлустий чвартек” на балу виступали танцювальні колективи, відбулася виставка-дегустація пончиків. Під час свята вчилися виконувати і старовинний польський бальний танець — полонез. Як повідомили організатори, головна мета балу – благодійність. Всі кошти, зібрані на святі, спрямують на здійснення місії іспанських хірургів-волонтерів, які приїдуть до Запоріжжя.

Олена Піддубна