Володимир Калюга: «Торік судами області за вчинення корупційних злочинів засуджено 27 осіб,  у їх числі чотирьох – до позбавлення волі».

Володимир Калюга: «Торік судами області за вчинення корупційних злочинів засуджено 27 осіб, у їх числі чотирьох – до позбавлення волі».

Нещодавно призначений прокурор Запорізької області Володимир Калюга провів зустріч  з представниками ЗМІ, в рамках якої підбив  підсумки   роботи органів прокуратури області за 2019 рік, зокрема, повідомив  про стан розслідування низки  кримінальних проваджень, наслідки  боротьби з корупцією, наркозлочинністю, а також  реформу та кадрові зміни, що відбуваються у прокуратурі.

 

– Підвищився загальний рівень розкриття кримінальних правопорушень, на сьогодні розкрито 8,5 тис. злочинів із 23 тис. облікованих у 2019 році і ще 1200 – у минулі звітні періоди. Крім того загальна кількість облікованих злочинів є найменшою за останні 3 роки. Рівень злочинності на 10 тис. населення в області також є найменшим за останні роки, хоча й дещо перебільшує середньодержавний показник, відмітив у своєму звіті  Володимир Калюга.

 

Відмічаючи зниження кількості скоєних злочинів середньої тяжкості та тяжких, прокурор Запорізької області відмітив збільшення кількості особливо тяжких злочинів. Така тенденція не в останню чергу пояснюється збільшенням на 19% скоєних умисних вбивств, особливо стрімке зростання кількості яких відбулось у Комунарському районі.

Пропонуємо нашим читачам ще декілька тез із виступу прокурора Запорізької області Володимира Калюги на зустрічі із представниками ЗМІ.

 

 

* * * * *

Майже на 20% зменшився показник облікованих злочинів проти власності (з 18 810 до 15 143), у тому числі на 22% – крадіжок (з 15 641 до 12 167), на 23% – грабежів (з 666 до 511), на рівні 2018 року залишились кількість вчинених розбоїв (117 проти 116).

На 15% менше скоєно фактів незаконного заволодіння транспортними засобами (168 проти 198).

* * * * *

З кінця минулого року значно активізовано роботу у сферах протидії гральному бізнесу та незаконному обігу підакцизних товарів, зокрема, алкогольних виробів та пального. Лише за останні два місяці припинено функціонування 40 нелегальних гральних закладів та 16 незаконних заправок, 5 з яких демонтовано. З усіх цих питань зареєстровано ряд кримінальних проваджень, по яких зараз триває досудове розслідування.

* * * * *

Торік викрито діяльність 13 організованих злочинних груп, до складу яких входили 52 особи, які вчинили 124 кримінальних правопорушення. 13 обвинувальних актів за вказаними фактами вже направлено до суду.

Одне з викритих стійких злочинних угруповань вчиняло злочини у банківській системі.

Ще три злочинні угруповання вчиняли кримінальні правопорушення у бюджетній сфері та з ознаками корупції, мали корумповані зв’язки.

* * * * *

 

Торік у провадженнях слідчими поліції до суду передано майже                    6,5 тис. обвинувальних актів.

Закінчено розслідуванням ряд проваджень на пріоритетних напрямах.

Так до суду скеровано 87 (позаторік – 74) обвинувальних актів про корупційні злочини.

            Торік судами області за вчинення корупційних злочинів засуджено 27 осіб, з яких 26 – до різного виду реальних мір покарання, у тому числі чотирьох – до позбавлення волі.

* * * * *

            Також торік до суду направлено 36 обвинувальних актів про злочини у бюджетній сфері (у 2018 році – 31), якими державі завдано збитків на суму 32 млн. грн., з яких 24 млн. – відшкодовано.

 

Компетентними органами регіону складено та направлено до суду 477 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, левову частку з яких (2/3) складено за матеріалами прокуратури. До адміністративної відповідальності, за активної участі прокурорів, судами притягнуто 158 осіб, серед яких посадовці державних адміністрацій, депутати місцевих рад, правоохоронці.

За внесеними прокурорами 110 поданнями у порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» до дисциплінарної відповідальності притягнуто 49 посадових осіб.

 

 

Публікація підготовлена за матеріалами

 прес-служби Прокуратури Запорізької області